Tesla Cybertruck wyląduje we flocie dubajskiej policji

To jeden z samochodów, o których w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Już w przyszłym roku flotę policji z Dubaju wzmocni najnowszy elektryk Tesla Cybertruck, którego mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy raz zaledwie kilka dni temu.

Policja z Dubaju jeździ najszybszymi i najciekawszymi egzemplarzami, wzbudzając tym samym zazdrość wśród innych mundurowych na całym świecie. Ich radiowozy to często samochody będące marzeniem niejednego kierowcy. W policyjnej flocie policji z Dubaju znajdują się mocne Mercedesy, sportowe McLareny, Porsche, Aston Martiny, Dodge, agresywne Lamborghini, a nawet turboszybkie Bugatti Veyron. Już za niedługo dołączy do niej kolejne niecodzienne wozidełko. Na oficjalnym profilu na Twitterze policja potwierdziła, że ich kolejnym samochodem będzie Tesla Cybertruck.

Pięć minut z nową Teslą Cybertruck

Świeżutkie, najnowsze dziecko Elona Muska wygląda jakby ktoś za dużo wypił i wyciągnął je ze starego filmu sci-fi. Cybertruck ma trafić do dubajskiej floty policyjnej w 2020 roku. O tyle jest w tym coś dziwnego, że z informacji wynika jedno – produkcja tego modelu ma ruszyć pod koniec 2021 roku. Więc pytam, jak? Najwyraźniej Musk podjął decyzję o produkcji kilku egzemplarzy w nieco wcześniejszym terminie. Samochód ledwo został zaprezentowany, a już zebrano na niego ponad 140 tys. zamówień. Zainteresowania tym pojazdem nie można odmówić.

Nikt jednak jeszcze nie wie, w jakiej wersji Cybertruck ma pojawić się w Dubaju. Co można powiedzieć? Że jest to z pewnością najmocniejszy i najdroższy wariant wyposażony aż w trzy silniki elektryczne. Na jednym ładowaniu pokona dystans 800 km, a do setki rozpędza się w czasie poniżej 3 sekund. Już widzę te pościgi…

Departament potwierdził również, że Tesla nie będzie jedyną perełką. Zanosi się na zakup Mercedesa AMG GT 63 S. Tacy to pożyją…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *