Tesla Cybertruck wyląduje we flocie dubajskiej policji

To jeden z samochodów, o których w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Już w przyszłym roku flotę policji z Dubaju wzmocni najnowszy elektryk Tesla Cybertruck, którego mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy raz zaledwie kilka dni temu.

Policja z Dubaju jeździ najszybszymi i najciekawszymi egzemplarzami, wzbudzając tym samym zazdrość wśród innych mundurowych na całym świecie. Ich radiowozy to często samochody będące marzeniem niejednego kierowcy. W policyjnej flocie policji z Dubaju znajdują się mocne Mercedesy, sportowe McLareny, Porsche, Aston Martiny, Dodge, agresywne Lamborghini, a nawet turboszybkie Bugatti Veyron. Już za niedługo dołączy do niej kolejne niecodzienne wozidełko. Na oficjalnym profilu na Twitterze policja potwierdziła, że ich kolejnym samochodem będzie Tesla Cybertruck.

Pięć minut z nową Teslą Cybertruck

Świeżutkie, najnowsze dziecko Elona Muska wygląda jakby ktoś za dużo wypił i wyciągnął je ze starego filmu sci-fi. Cybertruck ma trafić do dubajskiej floty policyjnej w 2020 roku. O tyle jest w tym coś dziwnego, że z informacji wynika jedno – produkcja tego modelu ma ruszyć pod koniec 2021 roku. Więc pytam, jak? Najwyraźniej Musk podjął decyzję o produkcji kilku egzemplarzy w nieco wcześniejszym terminie. Samochód ledwo został zaprezentowany, a już zebrano na niego ponad 140 tys. zamówień. Zainteresowania tym pojazdem nie można odmówić.

Nikt jednak jeszcze nie wie, w jakiej wersji Cybertruck ma pojawić się w Dubaju. Co można powiedzieć? Że jest to z pewnością najmocniejszy i najdroższy wariant wyposażony aż w trzy silniki elektryczne. Na jednym ładowaniu pokona dystans 800 km, a do setki rozpędza się w czasie poniżej 3 sekund. Już widzę te pościgi…

Departament potwierdził również, że Tesla nie będzie jedyną perełką. Zanosi się na zakup Mercedesa AMG GT 63 S. Tacy to pożyją…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *