Sprawdź materiał z rozgrywki Lords of The Fallen

Deweloperzy z należącego do CI Games studia HEXWORKS, prezentują prawie 20 minut rozgrywki z nadciągającego wielkimi krokami Lords of the Fallen. Wideo opatrzone jest komentarzem twórców, którzy krok po kroku przeprowadzą nas przez najważniejsze aspekty gry. Premiera tego mocno wyczekiwanego RPG akcji osadzonego w mrocznym świecie fantasy zaplanowana została na piątek 13 października 2023. Nadchodząca gra stanowi odrodzenie dla serii. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą zamówić grę w przedsprzedaży na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.


Akcja Lords of the Fallen rozgrywa się w rozległym, półotwartym świecie. Nowe wideo przedstawia tylko kilka z wielu różnorodnych i przerażających lokacji, przez które gracze będą podróżować podczas epickiej misji obalenia demonicznego boga Adyra. Każdy główny obszar jest połączony z co najmniej dwoma innymi lokacjami. Daje to graczom swobodę przy wyborze kolejności eksploracji. Pamiętajmy jednak, że będą musieli się zmierzyć nie z jednym, ale dwoma rozległymi środowiskami, dzięki unikalnej mechanice dwoistego świata.

Obok krainy żywych zwanej Axiom, istnieje jej martwy odpowiednik – Umbral. Każdy z tych wymiarów posiada własne wyjątkowe ścieżki, wrogów, postaci i oczywiście łupy. Wyposażeni w Umbral Lamp gracze mogą przekraczać ich granice, a równoległe światy są na wyciągnięcie ręki. Przejście pomiędzy nimi wiąże się jednak ze zużyciem jednego z dwóch żyć. Ponadto jeśli gracz umrze w krainie żywych, automatycznie odrodzi się dokładnie w tym samym miejscu w krainie umarłych, z jedyną, ostatnią szansą na przetrwanie.

Bezlitosna rozgrywka

Najnowszy materiał przedstawia także szczegóły dotyczące funkcji trybu kooperacji. By zaprosić drugiego gracza do dołączenia do swojej przygody, wystarczy odwiedzić punkt odpoczynku (vestige), gdzie można wybrać, czy walczyć u boku znajomego, czy innego losowo wybranego śmiałka. Wspierający w działaniach towarzysz będzie pozostawał u boku tak długo, jak tylko obaj gracze sobie zażyczą. Inną innowacyjną mechaniką, którą Lords of the Fallen wprowadza do gatunku, jest opcja tworzenia własnych punktów odpoczynku bezpośrednio przez graczy. Jest to jednak możliwe tylko w wybranych miejscach i wymaga wykorzystania niezwykle rzadkiego przedmiotu.

Obok innych tematów w wideo ujawniono również sporo informacji na temat zupełnie odmienionego systemu walki, będącego trzonem rozgrywki w Lords of the Fallen. Efektownie łączy on w sobie starcia wręcz, umiejętności dystansowe oraz magię. Oprócz standardowych ataków, gracze mogą przypisać do swojego kontrolera do czterech dodatkowych zdolności magicznych lub dystansowych. Wszystko po to, by mieć do nich natychmiastowy dostęp. Walka zyskuje na różnorodności i efektywności za sprawą praktycznie niekończącej się liczby kombinacji, a to wszystko sprawia, że starcia w zbliżającym się tytule są dynamiczne, a ich przebieg jest wygodny do kontrolowania.

Zespół Hexworks jest zachwycony, że wreszcie może podzielić się tak obszernym materiałem z rozgrywki, ujawniając wiele nowych szczegółów na temat tego mrocznego RPG akcjiZ pasją wytyczyliśmy własną ścieżkę w tym stale zyskującym na popularności gatunku i z niecierpliwością oczekujemy reakcji graczy, którzy już w październiku staną oko w oko z unikalną i wymagającą mechaniką dwóch światów.

 – powiedział Saul Gascon, Dyrektor Studia.

Lords of the Fallen powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 5. Grę już teraz można zamówić w przedsprzedaży. Jest ona dostępna w trzech edycjach – Standardowej, Deluxe i Kolekcjonerskiej.

Edycje gry

Edycja Standardowa:

⚔️ Gra Lords of the Fallen.

Edycja Deluxe (dostępna zarówno w wydaniu cyfrowym jak i fizycznym):

⚔️ Gra Lords of the Fallen.

🎮 Klasa startowa „Dark Crusader” – kultowy strój Mrocznego Krzyżowca, w którego skład wchodzą również niszczycielski długi miecz Isaaca, noże do rzucania, kompletny zestaw pancerza i amulet. Wszystko dostępne natychmiastowo.

⚔️ 100-stronicowy cyfrowy artbook zawierający ekskluzywne, artystyczne ilustracje, przedstawiające przerażający świat gry.

🎮 Oryginalna cyfrowa ścieżka dźwiękowa, pełna hipnotyzujących i harmonijnych brzmień charakterystycznych dla świata Mournstead. Za skomponowanie muzyki odpowiadają cenieni artyści – Cris Velasco i Knut Avenstroup Haugen.

⚔️ 3D Model Viewer, za sprawą którego można podziwiać modele postaci z gry w wysokiej rozdzielczości. Pozwala to skupić się na szczegółach.

Edycja Kolekcjonerska (dostępna wyłącznie w wydaniu fizycznym):

⚔️ Gra Lords of the Fallen.

🎮 Ponad 19-centymetrowa i niezwykle precyzyjnie wykonana figurka przedstawiająca Mrocznego Krzyżowca w jego pełnej chwale.

⚔️ Metalowa gablota, w której można wystawić figurkę Mrocznego Krzyżowca. Całość wyposażona jest w LED-owe oświetlenie o zmiennej barwie i pilot służący do zdalnego sterowania.

🎮 Unikatowy kolekcjonerski steelbook.

⚔️ Klasa startowa „Dark Crusader” – kultowy strój Mrocznego Krzyżowca, w którego skład wchodzą również niszczycielski długi miecz Isaaca, noże do rzucania, kompletny zestaw pancerza i amulet. Wszystko dostępne natychmiastowo.

🎮 100-stronicowy cyfrowy artbook zawierający ekskluzywne artystyczne ilustracje przedstawiające przerażający świat gry.

⚔️ Oryginalna cyfrowa ścieżka dźwiękowa, pełna hipnotyzujących i harmonijnych brzmień charakterystycznych dla świata Mournstead. Za skomponowanie muzyki odpowiadają cenieni artyści – Cris Velasco i Knut Avenstroup Haugen.

🎮 3D Model Viewer, za sprawą którego można podziwiać modele postaci z gry w wysokiej rozdzielczości. Pozwala to skupić się na szczegółach.

⚔️ Dwustronny plakat oraz karty z grafikami.

Zamówienia przedpremierowe (każdej z edycji) będą dawały dostęp do następujących przedmiotów w grze:

Wsparcie w postaci wirtualnej kawy.
Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *