Smartwatch, który dopasuje się do każdego

Rynek smartwatchy rozwija się bardzo dynamicznie. Nie tylko pod względem sprzedaży, ale również możliwości najnowszych modeli. Urządzenia z kategorii wearables w swojej ofercie posiada polska marka Maxcom. Firma postanowiła zweryfikować potrzeby polskich konsumentów, by w oparciu o nie stworzyć smartwatch idealny.


Smartwatche wydają się być wynalazkiem „naszych czasów”. Jednak okazuje się, że funkcjonują w naszej rzeczywistości już od wielu lat. Pierwsza wzmianka na ich temat pojawiła się w 1946 roku w komiksie Dick Tracy. W sprzedaży pierwsze inteligentne zegarki zaczęły pojawiać się już w latach 70. XX w. Od tego czasu produkujące sprzęt elektroniczny firmy zaprezentowały wiele koncepcji na zamknięcie w zegarku dodatkowych funkcji.

Dopiero popularyzacja smartfonów pozwoliła smartwatchom zagościć na stałe w naszym życiu. Początkowo stanowiły głównie przedłużenie telefonu. Z czasem ich funkcjonalność zaczęła wychodzić na inne poziomy. Dziś smartwatche pozwalają monitorować stan naszego organizmu np. saturacja krwi czy puls.

Smartwatche również pod względem technicznym bardzo się rozwinęły. Jakość wyświetlacza, dodatkowe funkcje, design, pojemność baterii… Są to jedne z kluczowych cech, na które zwracamy uwagę podczas zakupu.

Nadchodzi…

Maxcom w swojej ofercie produktowej posiada urządzenia z kategorii wearables. Celem firmy jest kreowanie swojej oferty tak, by użytkownicy urządzeń mogli korzystać z dobrych jakościowo produktów, ponadto w atrakcyjnej cenie. To właśnie dlatego firma postanowiła zweryfikować oczekiwania polskich konsumentów w zakresie smartwatchy.

Tak oto powstał najnowszy model Maxcom FW46 Xenon. Wyposażono go m.in. w wyświetlacz 1.3”, baterię o pojemności 200 mAh, która zapewnia do dwóch tygodni działania, a odporność na wodę i pył określa norma IP67. Smartwatch ten posiada m.in. moduł EKG, monitor pracy serca, ciśnienia krwi i jej natlenienia. Dodatkowo jest w stanie dokonać dokładnego pomiaru temperatury ciała. Maxcom FW46 Xenon charakteryzuje klasyczny design koperty o wymiarach 49×47×11 mm i wadze 46 g. Jego personalizację ułatwia wybór jednego z siedmiu wzorów tarcz oraz jednego z dwóch pasków dołączonych do zestawu.

Smartwatch Maxcom FW46 Xenon w trzecim kwartale 2021 roku trafi do wyłącznej oferty sieci RTV Euro AGD. Zapowiada się ciekawie, zatem nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jego premierę.

źródło: informacja prasowa Maxcom | Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *