Składany smartfon OPPO Find N2 Flip debiutuje

Debiut Find N2 Flip to pierwszy krok marki w obszarze składanych smartfonów na rynkach poza Chinami. Smartfon łączy w sobie prawie idealnie gładki, pionowo składany ekran. Tak, największy zewnętrzny ekran na rynku, najbardziej pojemną i długodziałającą baterię, topowe podzespoły oraz zaplecze fotograficzne przygotowane z marką Hasselblad.


OPPO Find N2 Flip jest pierwszym smartfonem marki z czteroletnim wsparciem dla ColorOS oraz pięcioletnim wsparciem dla aktualizacji bezpieczeństwa. Dzięki temu należy do grona telefonów z najdłuższym wsparciem dla systemu Android. Model ten został oficjalnym smartfonem rozgrywek UEFA Ligi Mistrzów 2022/23. Find N2 Flip będzie dostępny w Polsce od 27 lutego 2023.

Wydajność, elegancja i prostota

Smartfon OPPO Find N2 Flip, dzięki dużemu i funkcjonalnemu ekranowi pokazuje, czego klienci mogą oczekiwać od małych, składanych smartfonów. W połączeniu z niewielką wagą, niewielkim rozmiarem oraz możliwościami zewnętrznego ekranu smartfon jest bardzo funkcjonalnym narzędziem fotograficznym. Zewnętrzny ekran pozwala na obsługę do sześciu widżetów jednocześnie i innych zadań bez potrzeby otwierania urządzenia.

Wyposażony w topowe podzespoły m.in. zaplecze fotograficzne z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie ładowanie SUPERVOOC​, OPPO Find N2 Flip ma wyznaczać nowy standard dla branży smartfonów oraz pionowo składanych telefonów.

Ekran zewnętrzny – największy w kategorii

Ekran zewnętrzny o przekątnej 3,26-calowy w OPPO Find N2 Flip jest największym w tego typu składanych smartfonach obecnie dostępnych na rynku. Większy rozmiar ułatwia korzystanie z telefonu na co dzień. Pionowa orientacja ekranu zewnętrznego umożliwia wyświetlanie aż sześciu powiadomień w jednym widoku. To absolutny przełom w branży. Użytkownik może m.in. szybko odpowiadać na wiadomości w aplikacjach typu Messenger, przełączać ustawienia, nagrywać notatki głosowe czy odbierać połączenia. Wszystko to bez konieczności otwierania telefonu. Mimo tak dużych rozmiarów producentowi udało się zachować minimalistyczny wygląd zewnętrznej obudowy.

Jak się ma kwestia oprogramowania?

Oprogramowanie w Find N2 Flip umożliwia dostosowanie ekranu zewnętrznego na wiele interaktywnych sposobów, dzięki czemu użytkownicy mogą personalizować jego wygląd. Na przykład, miłośnicy zwierząt mogą wybrać ptaka, kota, psa, chomika lub królika, który będzie się pojawiał za każdym razem, gdy ekran zostanie wybudzony. Jako tapetę można ustawić również GIF czy zapętlić ulubione memy. Dodatkową opcją są również Bitmoji, które można ustawić jako AOD (Always On Display). Oprócz Bitmoji, AOD wyświetla również najważniejsze informacje takie jak: godzina, data, poziom baterii i powiadomienia.

Doskonały design

Inżynierowie OPPO skupili się na tym, aby wkomponować ekran zewnętrzy w design telefonu. W efekcie tylny panel OPPO Find N2 Flip pełni rolę tła, na którym umieszczono 3,26-calowy ekran zewnętrzny. Główny ekran AMOLED ma 6,8 cala i kinowe proporcje 21:9 oraz odświeżanie 120 Hz. Dobrą widoczność na dworze zapewnia powłoka antyrefleksyjna oraz jasność do 1600 nitów.

Dzięki polerowanym aluminiowym bokom, szklanej powłoce odpornej na odciski palców i unikalnemu mikrotrawionemu wzorowi fal na zawiasie smartfon ma minimalistyczny design a jednocześnie dobrze leży w dłoni. Jest dostępny w dwóch kolorach: Gwiezdny Czarny (Astral Black) i Księżycowy Fiolet (Moonlight Purple).

Waga smartfona to zaledwie 191 g, a grubość to 7,45 mm, co sprawia, że jest bardzo cienki i lekki. Dzięki specjalnym mikrołukom i szklanej zewnętrznej powłoce zarówno zamknięty, jak i otwarty bardzo dobrze leży w dłoni.

Zaplecze fotograficzne – najlepsze w kategorii!

Główny obiektyw w telefonie Find N2 Flip o rozdzielczości 50 MP z matrycą Sony IMX890 i przysłoną f/1.8, zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Dodatkowo, dzięki największemu ekranowi zewnętrznemu spośród wszystkich składanych pionowo smartfonów, model OPPO gwarantuje doskonały podgląd podczas wykonywania selfie, a opcja Podwójny Podgląd umożliwia także podejrzenie zdjęć czy filmów na ekranie podczas wykonywania zdjęć głównym aparatem.

Co więcej, ekran zewnętrzny o proporcjach 17:9 ma taką samą orientację pionową, jak czujnik aparatu, dzięki czemu możliwe jest zachowanie pełnej szczegółowości zdjęć, a ich przycinanie zostało ograniczone do minimum.

Druga generacja autorskiego elastycznego zawiasu (eng. Flexion Hinge) pozwala z kolei na swobodne korzystanie z Find N2 Flip pod dowolnym kątem rozłożenia smartfona w zakresie 45-110 stopni. Sprawia także, że konstrukcja smartfona działa jak statyw. Dzięki trybowi FlexForm możliwe jest korzystanie z aparatu bez użycia rąk. Wystarczy otworzyć częściowo telefon, ustawić na dowolnej, płaskiej powierzchni, a następnie uruchomić spust migawki gestem otwartej dłoni. W ten sposób bez trudu powstaną doskonałej jakości zdjęcia, w tym selfie (32 MP). Tryb FlexForm został także zoptymalizowany pod kątem aplikacji do wideo rozmów. Połączenie matrycy Sony IMX709, szerokokątnego obiektywu oraz dobrego autofokusa pozwala na wygodne prowadzenie spotkań przy użyciu WhatsApp czy Zoom, bez konieczności trzymania smartfona w dłoni.

Find N2 Flip powstał we współpracy z legendarnym producentem aparatów fotograficznych – marką Hasselblad – dzięki czemu smartfon oddaje kolory wyjątkowo wiernie, posiada także wysokiej jakości tryb profesjonalny. Unikalna opcja XPAN pozwala na robienie zdjęć w formacie kinowych panoram.

Coś więcej niż tylko zdjęcia

Składany smartfon OPPO to jednak nie tylko fotografia na najwyższym poziomie. To również topowe możliwości wideo. Dzięki autorskiemu procesorowi przetwarzania obrazu NPU MariSilicon X możliwe jest nagrywanie materiałów 4K o doskonałej jakości nawet przy słabych warunkach oświetleniowych lub nocą. Składana konstrukcja sprawia, że telefon można trzymać niczym kamerę, by wygodnie i pewnie tworzyć filmy.

Zamknij i otwórz: nawet 400 000 razy

Podobnie jak w modelach Find N i Find N2, również w przypadku Find N2 Flip, po zamknięciu nie znajdziemy szczeliny w zawiasie, dzięki czemu wewnętrzny wyświetlacz jest dobrze chroniony przed kurzem i zanieczyszczeniami. Smartfon otrzymał także certyfikat TÜV Rhineland, który potwierdza, że urządzenie wytrzymuje ponad 400 000 złożeń i rozłożeń w standardowej temperaturze pokojowej. Odpowiada to otwieraniu i zamykaniu telefonu około 100 razy dziennie przez ponad dziesięć lat. Telefon testowano także w bardziej ekstremalnych warunkach. Otwierano go i zamykano do 100 000 razy w temperaturze 50 stopni Celsjusza i 95 procentach wilgotności oraz w temperaturze -20 stopni Celsjusza.

Przemyślana konstrukcja zawiasu, która nawiązuje kształtem do kropli wody, sprawia, że spoina po rozłożeniu Find N2 Flip jest zdecydowanie płytsza niż w przypadku innych rozkładanych smartfonów. Zapewnia to dużo lepsze wrażenia wizualne, a przy tym jest praktycznie niewyczuwalne w dotyku.

Bateria – najbardziej wytrzymała i pojemna w swojej kategorii

Find N2 Flip został wyposażony w baterię o pojemności 4300 mAh, która jest najbardziej pojemną i wytrzymałą baterią jaka jest obecnie dostępna w pionowo składanych smartfonach na rynku. W baterii zastosowano ogniwa o wysokiej gęstości energii, dzięki czemu ma ona o 10% większą moc niż tradycyjne baterie.

Ponadto OPPO, współpracując z MediaTek, stworzyło dla Find N2 Flip zoptymalizowany układ MediaTek Dimensity 9000+. Efektem tych działań jest możliwość wykonywania rozmowy wideo przez ponad godzinę, korzystania z mediów społecznościowych ponad dwie godziny oraz słuchania muzyki przez ponad pięć godzin.

Dzięki zastosowanym technologiom OPPO rozwiązało jeden z rynkowych problemów dotyczących tego typu smartfonów. Find N2 Flip jest pierwszym pionowo składanym telefonem, z którego można korzystać przez cały dzień na jednym ładowaniu.

Użytkownicy smartfona otrzymają również autorską funkcję szybkiego ładowania 44W SUPERVOOC​, zapewniającą ładowanie baterii od 0 do 50% w zaledwie 23 minuty, natomiast od 0 do 100% w 59 minut. Find N2 Flip może obsługiwać dwie karty SIM 5G jednocześnie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z telefonu służbowego i prywatnego. Ponadto dzięki zaawansowanej technologii 360-stopniowego NFC i układu trzech anten, smartfonem można wykonywać płatności zbliżeniowe.

ColorOS 13 z najdłuższym wsparciem dla smartfonów z systemem Android

Find N2 Flip działa na autorskim oprogramowaniu ColorOS 13, które zostało specjalnie dostosowane do różnych funkcji smartfona – zarówno w pozycji rozłożonej, wpół złożonej (Flexform Mode) czy obsługi zewnętrznego ekranu. OPPO Find N2 Flip będzie pierwszym smartfonem OPPO z czteroletnim wsparciem dla ColorOS oraz pięcioletnim wsparciem dla aktualizacji bezpieczeństwa. Dzięki temu należy do grona urządzeń z najdłuższym wsparciem dla systemu Android.

Find N2 Flip oficjalnym smartfonem UEFA Champions League

OPPO Find N2 Flip został oficjalnym smartfonem UEFA Champions League 2022/2023. Będzie wykorzystany przez fotografów do uchwycenia najważniejszych momentów na boiskach Ligii Mistrzów, a najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w zakładce Galeria OPPO na oficjalnej stronie UEFA Champions League oraz na dedykowanej stronie OPPO x UEFA Champions League. Ponadto smartfon będzie można obejrzeć na specjalnym stoisku marki podczas Finału w Stambule.

OPPO oferuje również niespodziankę dla swoich użytkowników. Klienci, którzy kupią Find N2 Flip, będą mieli szansę dostać prezent od OPPO i UEFA Champions League oraz wziąć udział w loterii, w której do wygrania będzie bilet na Finał Ligi Mistrzów.

źródło: informacja prasowa OPPO Polska / 24/7Communication

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *