Roborock S7 – debiut na polskim rynku

26 kwietnia 2021, czyli dokładnie dziś, w ofercie firmy JAMICON, oficjalnego dystrybutora marki Roborock, pojawi się najnowszy model robota sprzątającego. Mowa o Roborocku S7.


Robot sprzątający Roborock S7 został wyposażony w 14 zaawansowanych czujników, dzięki którym skutecznie porusza się po powierzchniach. Nie brakuje również niezastąpionej technologii laserowego pomiaru odległości (Laser Distance System). Wykorzystanie jej pozwala na monitorowanie przez urządzenie otoczenia w obrębie 360 stopni. Robot tworzy mapy wnętrz, z użyciem algorytmu SLAM, a sprzątanie jest efektywne.

Nie brakuje również nowych rozwiązań względem poprzedników. Zastosowana w Roborock S7 technologia wibracji sonicznych sprawia, że moduł mopa myje podłogę wibrując z częstotliwością do 3 000 razy na minutę. Wraz ze sterowanym elektronicznie zbiornikiem na wodę, dokładnie czyści podłogi, usuwając nawet zaschnięty brud.

Inteligentny moduł mopa, który unosi się automatycznie po wykryciu dywanu, to opcja idealna. Możemy teraz w jednym cyklu odkurzać dywany i myć podłogi, nie przejmując się tym, że trzeba zdemontować moduł. Mop unosi się również w momencie pojawienia się robota w stacji bazowej. W poprzednich modelach konieczne było korzystanie z maty ochronnej. Teraz możemy się z nią pożegnać.

Roborock S7 – nowszy i lepszy

Czujnik ultradźwiękowy, który został umieszczony w urządzeniu, umożliwia rozpoznawanie dywanów. Dzięki niemu robot wie, w którym miejscu powinien automatycznie dostosować siłę sprzątania.

By brud został usunięty z maksymalną skutecznością, szczotkę robota wykonano w całości z gumy. Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejsza ilość wplątujących się w nią włosów i sierści. Ponadto w Roborocku S7 została również ulepszona konstrukcja montażu szczotki. Poruszając się w wielu płaszczyznach ściśle przylega do podłogi, zapewniając maksymalnie skuteczne sprzątanie.

Autorski system ssania HyperForceTM sprawia, że Roborock S7 wykorzystuje aż 2500 Pa mocy, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Urządzenie wyposażono w zbiornik na kurz o pojemności 470 ml, natomiast zbiornik na wodę ma pojemność 300 ml. Umożliwia on skuteczne umycie do 200 m2 podłóg w trakcie trwania jednego cyklu. Nasz robot porusza się dzięki akumulatorowi o pojemności 5200 mAh, który zapewni do 3 godzin pracy na jednym naładowaniu.

Ciekawostka: w przyszłości będzie istniała możliwość zakupu samoopróżniającej stacji ładującej. A tego jeszcze w Roborocku nie było.

źródło: JAMICON / roborock-poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *