Przecież kaczuszki i kurki są takie fajne… Nadciąga Farming Life!

18 października 2021 na PC zadebiutuje Farming Life – nowa gra rolnicza łącząca symulację farmy, strategię ekonomiczną i elementy gier typu builder. W tym „farmerskim SimCity” twórcy postawili na zróżnicowaną i relaksującą rozgrywkę, dając jednocześnie graczom dużo swobody w prowadzeniu gospodarstwa. Za nową grę rolniczą odpowiada polskie studio Pyramid Games S.A., znane m.in. z gier Castle Flipper oraz Rover Mechanic Simulator. Wydawcami są Gaming Factory S.A. i Ultimate Games S.A.


Farming Life to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę relaksująca gra farmerska z grafiką w rzucie izometrycznym. Twórcy połączyli elementy symulatora farmy, strategii ekonomicznej (manager/tycoon) oraz gier typu builder. Celem gracza jest odbudowa świetności rodzinnej farmy, a tytuł daje przy tym bardzo wiele swobody w prowadzeniu gospodarstwa. To od gracza zależy m.in. to, w jakim kierunku poprowadzi farmę, w co będzie inwestować czy też jakie gałęzie produkcji potraktuje priorytetowo.

Prace nad Farming Life trwały od blisko 3 lat, a rozgrywka jest tutaj z założenia spokojna i nastawiona na relaks, dlatego zdecydowaliśmy się na uproszczenie części elementów farmerskiego życia. Poszczególne opcje dotyczące rolnictwa i hodowli są odpowiednio zróżnicowane. Gracze otrzymują do tego dużo swobody w gospodarowaniu i decydowaniu, co pozwala na tworzenie całkowicie unikalnych farm, zgodnych z wizją i pomysłami gracza

– mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

Co jeszcze czeka nas w tej grze?

W Farming Life nie zabraknie wydarzeń losowych. Na farmerskie życie wpływać mogą dodatkowe elementy, w tym np. ponadprzeciętne opady deszczu czy lis polujący na hodowane w gospodarstwie zwierzęta. Twórcy przygotowali ponadto m.in. dodatkowe zadania wykonywane dla burmistrza czy innych mieszkańców, a także elementy konkurowania z innymi farmami.

Farming Life oferuje wiele zróżnicowanych możliwości. Planowanie przestrzenne naszej farmy, inwestowanie w budynki i sprzęt, sadzenie warzyw, owoców i zbóż, hodowla zwierząt czy zatrudnianie i zarządzenie pracownikami. To przykłady tego, co czeka na graczy. Farming Life jest też w pewnej mierze grą przypominającą SimCity, choć – zamiast miasta – koncentrujemy się oczywiście na farmie. Ten tytuł powinien przypaść do gustu również graczom lubiącym produkcje w stylu Stardew Valley i Farm Manager 2021

– dodaje COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Farming Life – główne cechy:

• prowadzenie i rozwój farmy;
• relaksująca rozgrywka;
• wiele typów roślin i zwierząt hodowlanych;
• duża swoboda w gospodarowaniu;
• opieka nad zwierzętami, dbanie o uprawy;
• rywalizacja o zdobycie tytułu najlepszej farmy w mieście.

Datę premiery na PC (Steam) ustalono na 18 października 2021.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *