Prezentownik Microsoft: jakiego Xboxa włożyć do świątecznego boxa

Tak, jeszcze macie odrobinę czasu! Ostatnie dni przed świętami i okres noworoczny to tradycyjnie dobra okazja dla fanów gamingu i osób poszukujących prezentów dla bliskich, by skorzystać z promocji od producentów sprzętu i gier. Dobrym przykładem jest Microsoft ze swoją marką Xbox. Rabaty na konsole z serii X i S sięgają teraz nawet paruset złotych. Tylko którą konsolę czy kontroler wybrać? Poniższy mini-przewodnik powinien ułatwić wybór tym, który ze świątecznymi zakupami zwlekali do ostatniej chwili.


Nie ma nic gorszego niż nietrafiony prezent, wywołujący grymas na twarzy zamiast uśmiechu od ucha do ucha. Nawet jeśli dziecko ma… 40 lat. Jeśli chodzi o pasjonatów „giercowania” to tu szczególnie łatwo narazić się na porażkę. Jest to bardzo świadoma grupa, która nie obejdzie się byle czym. Dlatego warto wiedzieć, czego można się spodziewać po produktach Microsoftu kupowanych pod choinkę lub na Nowy Gamingowy Rok.

Xbox X – prezent dla najbardziej wymagających graczy

Xbox series X to prawdziwa bestia, ale za to urocza (niczym Kevin z kultowej serii filmów Sam w domu). Umożliwia zarówno dostęp do gier wydawanych na płytach (tradycjonaliści to docenią), jak i wirtualnej biblioteki Xbox Game Pass. 12 teraflopów czystej mocy przetwarzania grafiki przekłada się na wydajność sprzętu. Do tego dochodzi obsługa śledzenia promieni świetlnych DirectX, czego efektem są dynamiczne, fotorealistyczne animacje i obrazy.

Z kolei rozwiązanie Quick Resume zapewnia możliwość szybkiego wznowienia wcześniej zakończonej rozgrywki, dzięki czemu użytkownik może wykorzystać w pełni każdą minutę gry. Warto też zwrócić uwagę na architekturę Xbox Velocity pozwalającą uzyskać aż do 120 klatek na sekundę w trakcie gry w prawdziwym 4K (i 8K dla multimediów). To zresztą także zasługa specjalnie zaprojektowanego dysku SSD NVMe.

Xbox S – dobra na początek przygody z grami

Konsola z sygnaturą S to świetny pomysł, jeśli ktoś nastawia się na budżetowe granie i niekoniecznie musi mieć na półce płytę z ulubionym tytułem. Nie znajdziemy tu bowiem napędu optycznego, lecz wyłącznie cyfrowy dostęp do Game Pass. W pakiecie z konsolą na starcie otrzymujemy 3-miesięczny abonament. Jego posiadanie oznacza automatyczny dostęp do ponad 100 gier. Są to zarówno najświeższe tytuły, jak i starsze gamingowe hity. Mowa tu o takich grach jak Starfield, Forza Motorsport, czy klasykach pokroju Minecraft Legends czy Halo Infinite.

Model w kolorze Robot White jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 512 GB. Pozwala ona na bezproblemowe trzymanie ulubionych tytułów, nagranych rozgrywek (gameplaye) i wielu innych danych. Z kolei dzięki technologii Xbox Velocity Architecture konsola zapewni obdarowanemu lub obdarowanej ekspresowe ładowanie oraz rozgrywkę w 120 klatach na sekundę. Do tego spełni swoją rolę jako centrum streamingowej rozrywki, pozwalające oglądać ulubione filmy i seriale w 4K z Disney+, Netflix, Amazon, Hulu i innych platform.

Prezentowe kontrolery bezprzewodowe

Dodatek do prezentu, który zawsze okazuje się trafiony. Sprezentowana na Gwiazdkę lub Nowy Rok konsola nie będzie się prezentować dobrze bez dodatkowego kontrolera, który umożliwi wspólne przeżywanie rozgrywek. Tym bardziej warto wziąć taką opcję pod uwagę, ponieważ kontrolery bezprzewodowe Xbox dla serii X i S przeszły niemałą modyfikację, a poszczególne warianty są teraz nawet 30% tańsze.

Precyzyjnie wymodelowane powierzchnie i odświeżony kształt kontrolerów zapewniają zwiększony komfort podczas grania. Wibracja w przyciskach gwarantuje dużą dokładność w posługiwaniu się bronią oraz niezwykły realizm rozgrywki. Przycisk kursora jest bardziej ergonomiczny i umożliwia większą precyzję. Spusty i przyciski przednie są łatwo dostępne i można ich szybko użyć. Uchwyty i krawędzie zaprojektowano tak, by pasowały do dłoni o różnych rozmiarach.

Urządzenie obsługuje technologie Xbox Wireless i Bluetooth ułatwiające bezprzewodowe granie, przy czym jego zasięg jest teraz dwukrotnie większy niż wcześniej.

Jak widać, jest w czym wybierać, jeśli chodzi o propozycje prezentowe od Microsoft Xbox. Tym bardziej warto się im przyjrzeć, jeśli jeszcze nie zdążyło się kupić podarku dla fana gamingu.

Więcej o promocji świątecznej Microsoft Xbox znajdziecie pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *