Premiera tragikomicznej gry przygodowej Backfirewall_

Wydawca gier komputerowych All in! Games oraz zespół twórczyń z Naraven Games ogłosili, że ich pierwszy tytuł Backfirewall_ zadebiutuje na PC, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2023 roku. Udostępnili również nowy zwiastun, zaprezentowany podczas The MIX. Możemy w nim zobaczyć więcej szczegółów ekscentrycznej opowieści o codziennym życiu mieszkańców smartfona i gadatliwym systemie operacyjnym OS9, któremu grozi zastąpienie przez lepiej zoptymalizowany OS10.


Przygoda we wnętrzu smartfona w Backfirewall_ nie pozwala nam siedzieć z założonymi rękoma. Od rozwiązywania zagadek i przekształcania wirtualnego otoczenia przez polowanie na bugi i używanie cheatów w celu zatrzymania aktualizacji. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wyglądają wszystkie procesy zachodzące w telefonie, a głowę zawracały egzystencjalne pytania, dotyczące wyboru między chronieniem siebie a bohaterskim poświęceniem – ta gra rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w podjęciu decyzji. Jakiej? Czy OS9 ma zostać, czy może jego czas dobiegł już końca?

Tego jeszcze nie było!

To jedyna w swoim rodzaju narracyjna gra przygodowa, której uroku dodaje plejada barwnych postaci. Odkrywanie mikroskopijnego świata łączy się z zabawną opowieścią.

Ciekawi Was, co się dzieje w smartfonie? Backfirewall_ ukazuje cyfrowy świat pełen życia. Zjedź z autostrady danych prosto do siedziby bezdusznie zbiurokratyzowanego WiFi. Odkrywaj kolejne odnogi poznając na swojej drodze spersonalizowane aplikacje, które opowiedzą swoją fascynującą historię. Jeśli są bardziej skryte, nie bój się… podsłuchiwać. Produkcja ta zmienia sposób patrzenia na to, jak łączą nas algorytmy rządzące naszą scyfryzowaną rzeczywistością.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *