Pixelartowe ruiny Atlantydy – Verne: The Shape of Fantasy

Inspirowana twórczością i życiem Juliusza Verne’a interaktywna opowieść zabierze nas do świata jednego z prekursorów literackiego gatunku science fiction. Verne: The Shape of Fantasy to pixelartowa gra przygodowa, która zadebiutuje na platformach Steam oraz GOG w 2023 roku. Dzięki współpracy wydawcy Assemble Entertainment oraz twórców ze studia Gametopia, tytuł wywróci świat logicznych platformówek do góry nogami. Stworzy epicką opowieść, jakiej świat gier wideo jeszcze nie widział.


Verne: The Shape of Fantasy to narracyjne doświadczenie inspirowane dziełami ​Juliusza Verne’a, autora takich powieści jak Podróż do wnętrza Ziemi, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi i W 80 dni dookoła świata. Korzystając z niepowtarzalnej zdolności twórcy do tworzenia fantastycznych opowieści, gra zabierze wszystkich na interaktywną przygodę, pełną przyjaciół, wrogów i legendarnych potworów z głębin.

Niezwykła pixelartowa przygoda

Historia Verne: The Shape of Fantasy rozgrywa się w alternatywnym 1888 roku. W tych czasach konflikt pomiędzy przerażającym “Narodem” a światem Hemera osiągnął stan krytyczny. Juliusz Verne i Kapitan Nemo wraz z dzielną załogą stają na pokładzie Nautilusa. Wyruszają oni na poszukiwania legendarnej Atlantydy oraz jej sekretów. Miasto zostało zrównane z ziemią przez Płomienie Hefajstosa – źródło mocy, które Verne i jego towarzysze próbują odnaleźć.

Fantastyczne opowieści Juliusza Verne’a i ich wpływ zdecydowanie wyprzedziły swoją epokę. Jesteśmy zaszczyceni mogąc uwiecznić te niewiarygodne historie, tworząc interaktywne doświadczenie, w którym to gracze decydują o tym, co się wydarzy. To naprawdę niezwykłe, jaką moc może mieć odrobina kreatywności. Nie możemy się doczekać na jakie przygody wyruszą poszukiwacze Atlantydy!

mówi Diego Adrada, CEO i Lead Developer ze studia Gametopia.

Kluczowe cechy zbliżającego się tytułu

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *