OnePlus 8 – będziesz go chciał

Jesteśmy aktualnie w środku globalnej pandemii. Wszystkie informacje kręcą się wokół COVID-19. Czas to nieco przełamać. Oczekiwany przez wielu OnePlus 8 został zaprezentowany na livestreamie na YouTube.


Do sprzedaży trafią dwa modele: OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Ten drugi będzie się wyróżniał większym wyświetlaczem z ultra szybkim odświeżaniem, większą wydajnością, odpornością na wodę i kurz, znacznie większą baterią i fantastycznym aparatem. Zwykła wersja OnePlus 8 będzie idealna dla osób, które czekają na kompaktowy smartfon z półki premium.

OnePlus 8 Pro

Ekran w wersji Pro ma 6,78′ (3168 x 1440). Jest to wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz (który nieskromnie pobił kilka rekordów u DisplayMate). Telefon napędzany jest procesorem Snapdragon 865. Co ciekawe, OnePlus wspiera bezprzewodowe ładowanie, na co wielu zwolenników telefonów tej serii czekało. Jest to Warp Charge o mocy 30 W. Bateria w tym cacku ma pojemność 4510 mAh. Łącząc te fakty, telefon powinien naładować się od 0-50% w zaledwie 22 minuty.

Czas na słów kilka o aparacie. OnePlus 8 Pro ma z tyłu poczwórny aparat (co już chyba nikogo nie dziwi). Zastosowano dwa sensory 48 MPX (dla obiektywu głównego i szerokokątnego). Jest też teleobiektyw 8 MPX i dodatkowa kamerka 5 MPX. Za to aparat z przodu zagwarantuje wyjątkowe selfie (idealnie dla fanów pstrykania sobie zdjęć przy każdej możliwej okazji). To aż 16 MPX. Nie zapominajmy, że telefon będzie już działał w sieci 5G.

OnePlus 8

Zwykła wersja OnePlus 8 ma nieco mniejszy ekran 6,55′ i rozdzielczość zredukowaną jedynie do Full HD+ z odświeżaniem obrazu wynoszącym 90 Hz. Aparat z tyłu jest skromniejszy – 48 MPX, 16MPX i 2 MPX. Zwykła „ósemka” ma jednak ten sam procesor co wersja Pro (Snapdragon 865). Dostępny będzie także w wersji z 12 GB pamięci RAM. Bateria jest mniejsza i w tym egzemplarzu nie ma funkcji bezprzewodowego ładowania.


Pełną specyfikację telefonów znajdziecie klikając w ten link. Poniżej znajdziecie również prezentację z YouTube. A teraz komentarz, który musi paść: gdyby ten telefon miał ekran ponad 7 cali…

źródło: geardiary.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *