Od egzotycznych owadów po Pokemony. Jakie produkty z eBay.pl podbijają świat?

Pokemony, egzotyczne owady, kolekcjonerskie monety, a może gra karciana z piłkarzami drużyn rywalizujących w najnowszej edycji Ligi Mistrzów? Właśnie te produkty były najchętniej kupowane na platformie eBay.pl i poprzez aplikację mobilną eBay w pierwszej połowie 2022 roku. Zobaczycie również najdroższe rzeczy, które zostały kupione na polskiej wersji platformy.


Do stworzenia artykułu zainspirowały wyniki badania Omni-commerce. Kupuję wygodnie przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Głoszą one, że w Internecie kupuje już 87% badanych Polaków, czyli o 15 p.p. więcej niż przed pandemią. W eBay Polska sprawdzono jakie przedmioty w pierwszym półroczu 2022 roku cieszyły się największą popularnością. Przyjrzano się również najdroższym rzeczom sprzedanym na eBay.pl oraz tej najdziwniejszej, którą zakupili użytkownicy platformy.

Co kupują kolekcjonerzy na eBay.pl?

Sześć lat temu obsesja pokemonowa ponownie ogarnęła cały świat. Ludzie ochoczo wychodzili na dwór, żeby szukać kolejnych fikcyjnych istot. Okazuje się, że było to coś więcej niż tylko młodzieżowy trend, ponieważ jeszcze dzisiaj spotkamy tych, którzy z zapałem łapią pokemony. I jest ich dosyć sporo.

Największą popularnością wśród produktów kupowanych na eBay.pl w pierwszej połowie 2022 roku cieszyły się Shiny Pokemon, o spotkaniu z którymi w aplikacji Pokémon Go decyduje po prostu szczęście. Charakterystyczny jest dla nich inny kolor niż domyślny. Ten typ jest bardzo rzadki. Nic więc dziwnego, że niektórzy wolą zainwestować i nabyć go przez Internet, by móc cieszyć się nim w swojej wirtualnej kolekcji.

Co oprócz Pokemonów?

Na eBay.pl znajdą coś dla siebie także osoby, które wolą raczej kolekcjonować w świecie realnym, niż online. Z niecierpliwością wyczekiwali kuriera zapewne numizmatycy, którzy zamówili Dram Karabachski, czyli oficjalną walutę… Republiki Górskiego Karabachu. To kraj, który formalnie nie jest uznawany przez żadne państwo na świecie. Waluta ta spotykana jest w obiegu bardzo rzadko, w zasadzie nie używa się jej w handlu i innych transakcjach. Na rynku kolekcjonerskim spotkamy monety srebrne, obiegowe, okolicznościowe oraz banknoty. Ten wyjątkowy produkt znajdziemy również na aukcjach eBay.pl. Dla ciekawych: dram tłumaczy się po prostu jako pieniądz.

Były Pokemony i monety. Czas zatem na kolejny popularny produkt kupowany przez użytkowników w pierwszej połowie 2022 roku. Mowa o piłkarskiej grze karcianej. Mówiąc konkretniej, kolekcja kart z zawodnikami i drużynami piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Fani piłki nożnej nie tylko mogą lepiej poznać zawodników tegorocznych rozgrywek, ale również podszkolić swoje umiejętności strategiczne i techniczne. To również świetny sposób na spędzenie czasu z synem lub córką, którzy są miłośnikami tego sportu lub po prostu mają ochotę go poznać.

Do odważnych świat należy – voucher do portfela internetowego Perfect Money

Perfect Money to portfel internetowy, który znany jest jako narzędzie wykorzystywane do zarabiania na programach inwestycyjnych wysokiego ryzyka. Na czym to polega? Jest to nowoczesny, oprocentowany system płatniczy, gdzie możemy przelewać pieniądze z innych portali, na których lokujemy kapitał w ryzykowne inwestycje. Fani takich operacji finansowych na eBay.pl mogli znaleźć vouchery do Perfect Money o wartości 86,99 PLN, 83,99 PLN czy 47,99 PLN, które mogły być wykorzystane w serwisach obsługujących portfel internetowy. Kody stanowiły wirtualną przepustkę na zakup towarów i usług w wielu różnych serwisach. Jak wynika z danych sprzedażowych, miłośników inwestowania jest sporo, ponieważ na platformie eBay.pl zostało sprzedanych razem aż 521 sztuk!

Hobby, które dodaje skrzydeł, czyli najdziwniejszy zakup na eBay.pl

Dla każdego coś fajnego – tak można by podsumować ofertę eBay.pl. Unikaty czekają więc również na tych, którzy zbierają… egzotyczne owady. Oczywiście te, dostępne na platformie, są dostosowane do przechowywania w domowej kolekcji. Najczęściej są wysuszone i odpowiednio zabezpieczone. Kolekcjonerów na eBay.pl szczególnie zainteresował jeden owad – Chrysochroa buqueti rugicollis, czyli chrząszcz z rodziny bogatkowatych występujący głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Wyróżnia się ciekawym kremowo-czarnym wyglądem, a po rozłożeniu pokryw, nawet na osobie nie będącej entomologiem czy po prostu fanem owadów, może zrobić wrażenie. W ostatnim czasie na eBay.pl sprzedano aż 50 sztuk tego okazu!

Inwestycja w złoto, czyli najdroższy zakup na eBay.pl

Ponad… 85 tysięcy złotych – a dokładniej 85 379 PLN! Tyle w marcu 2022 roku zapłacił polskiemu sprzedawcy użytkownik eBay.pl, by mieć na własność trzy sztabki złota oznaczone charakterystycznym logotypem Mennicy Polskiej. Sztabki, każda o masie 100g, sprzedane zostały w specjalnym opakowaniu gwarantującym ich autentyczność CertiCard. Na opakowaniu podano specyfikację sztabki, w tym gramaturę, zawartość złota oraz unikalny numer oferowanej sztabki. Wartość tak ulokowanych pieniędzy nie maleje z biegiem lat. Nic więc dziwnego, że użytkowników platformy interesują aukcje z tym drogocennym królem metali.

Aparat bliski ideału na własność użytkownika platformy

Aparat Leica M4 pojawił się na rynku w latach 60. XX wieku. Niemal od razu zachwycił branżę fotograficzną. Wielu kolekcjonerów uważa ten model za szczyt doskonałego wzornictwa wśród aparatów dalmierzowych, w których ostrość uzyskiwana jest przez nałożenie się dwóch obrazów w wizjerze. Wyróżnia go też dźwięk migawki! Za Leica M4 w marcu 2022 roku użytkownik eBay.pl zapłacił 45 533 PLN.

Użytkownik platformy spełnił swoje marzenie o ekskluzywnym zegarku!

W kwietniu 2022 roku jeden z użytkowników eBay.pl stał się posiadaczem zegarka, o którym marzy wielu. To kultowy model od ROLEX z serii Day-Date. Uwielbiany zarówno przez elity finansowe, rewolucjonistów, duchowych przywódców, jak i znane osobistości ze świata show-biznesu. Największy rozgłos przynieśli mu amerykańscy prezydenci, więc do dzisiaj w Stanach Zjednoczonych nosi przydomek Rolex President lub Rolex Presidential. Ile wydał użytkownik platformy, żeby mieć go w swojej kolekcji? Ponad 67 tysięcy złotych, a dokładnie 67 616 PLN.

Przestrzeń na eBay.pl dla fanów zaawansowanych technologii

Poza wcześniej wymienionymi produktami, na eBay.pl znajdziemy również sprzęt technologiczny. Cieszy to zapewne geeków technologicznych – jeden z nich za 77 409 PLN kupił dwie sztuki PLC (ang. Programmable Logic Controller), czyli Programowalny Sterownik Logiczny firmy B&R. To zaawansowane urządzenie programowalne, wykorzystywane do sterowania pracą maszyn, urządzeń lub procesów technologicznych.

Inny użytkownik platformy eBay.pl zainwestował 48 378 PLN w Merlin Gerin TEST KIT 34547. To zestaw testowy, który umożliwia użytkownikowi przetestowanie sekwencji ustawień wyłączników Schneider Masterpact STR, Compact STR i NS Range.

W czerwcu 2022 roku, prawie 25 tysięcy złotych, a dokładnie 24 999 PLN, zapłacił polskiemu sprzedawcy użytkownik eBay.pl, by mieć na własność wysokiej klasy urządzenie audio. O czym mówimy? O Auralic Vega G 2.1, czyli przetworniku cyfrowo-analogowym z modułem łączności sieciowej, przedwzmacniaczem i dwoma wyjściami słuchawkowymi. Sprawdzając recenzje w Internecie, śmiało możemy wspomnieć, że jest to sprzęt, który u siebie w domu chciałby mieć każdy, nawet najbardziej wymagający audiofil. Dlaczego? Ponieważ w jednym, niewielkim urządzeniu otrzymujemy wszystko to, o czym tylko można zamarzyć – wysoką jakość wykonania, dopracowaną obudowę, bogate wyposażenie, zaawansowane technicznie wnętrze oraz wysoki komfort użytkowania i świetne brzmienie.

Użytkownicy eBay.pl chętnie korzystają z platformy, by wyszukiwać perełki: produkty niedostępne na innych stronach czy nawet w Polsce. Jak pokazują dane sprzedaży z pierwszego półrocza 2022 roku, nierzadko są to prawdziwi pasjonaci w różnych obszarach – od gier, przez numizmatykę, fotografię, technologię, inwestowanie, aż po entomologię. Na tym jednak nie kończy się bogactwo ofert na eBay.pl i każdy hobbysta znajdzie tutaj coś dla siebie.

O eBay

eBay to jedna z największych platform e-commerce na świecie. Firma działa nieprzerwanie od 1995 roku. Tylko w 2021 roku wartość brutto produktów dostępnych w serwisie wyniosła 20,7 mld USD. Osiągnięte przez firmę przychody wyniosły 10,4 mld USD, co stanowi wzrost o 17% rok do roku. Platformę wyróżnia duża liczba unikalnych aukcji oraz jeden z największych na świecie katalogów produktów dostępnych dla kupujących od ręki, w tym m.in. elektronika, ubrania, kosmetyki czy rzeczy do domu i ogrodu. W sumie dostępnych jest ponad 1,4 miliarda ofert pochodzących ze 190 rynków na świecie.

źródło: informacja prasowa 24/7 Communication

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *