Nowości w PUBG: BATTLEGROUNDS. Mapa RONDO trafi do gry w grudniu

Deweloperzy ze studia KRAFTON z przyjemnością przedstawiają RONDO, czyli dziesiątą mapę do PUBG: BATTLEGROUNDS, która zostanie oddana w ręce graczy już w przyszłym miesiącu. Nowości wprowadzane przez RONDO zostały zaprezentowane na specjalnym zwiastunie zatytułowanym World Art.


Zwiastun World Art w barwny sposób przedstawia to, co w RONDO najważniejsze, prezentując fascynujące połączenie tradycyjnej estetyki z nowoczesnymi efektami wizualnymi. RONDO, znane również jako Ground of Honor, to obszerna mapa o wymiarach 8 na 8. Tym samym czyni ją to największą mapą pod względem obszaru dostępnego do rywalizacji, która kiedykolwiek pojawiła się w PUBG: BATTLEGROUNDS. Aktualizacja oznaczona numerem 27.1 zostanie udostępniona na PC już 6 grudnia 2023. Wersja przeznaczona na konsole pojawi się 14 grudnia 2023.

To będzie konkretna rozgrywka!

Stylistyką RONDO w płynny sposób łączy tradycję ze współczesnością, co przede wszystkim widać w zróżnicowanych regionach. Na południowo-zachodnim obszarze gracze natrafią na nowe środowiska, takie jak jeziora i bambusowe zagajniki. Północny wschód prezentuje nieco odmienny styl, gdyż tamta część mapy jest usłana grzbietami górskimi. Yu Lin emanuje tradycyjnym pięknem jezior i lasów. Dzielnica mieszkalna w Ogrodzie Tin Long przyciąga wodospadami i skalistymi górami. W Mey Ran na graczy czekać będą natomiast walki wodne, pośród wyróżniającej obszar bliskiej zabudowy i rzek.

Mapa imponować może również nowoczesną stylistyką miasta Jadena, którego krajobraz zdominowany jest przez drapacze chmur i pulsujące neonami szyldy. To wszystko sprawia, że walki miejskie jeszcze bardziej zyskują na intensywności. Fabryka NEOX to kolejne miejsce, gdzie gracze muszą być gotowi na unikalne scenariusze walk. Znaleźć tam można tor testowy dla pojazdów oraz strefę produkcyjną, gdzie dostępny jest pojazd NEOX Blanc. Ponadto w trakcie zmagań gracze będę przemierzać różnorodne obszary, takie jak Rin Jiang, Jao Tin i Stadion.

W strategicznych miejscach rozmieszczone zostały bambusowe zagajniki, które można zniszczyć przedmiotami do rzucania lub pojazdami, co dodaje do rozgrywki kolejną warstwę taktyczną. Po mieście będzie można poruszać się w charakterystyczny dla obszaru sposób, chociażby z wykorzystaniem ruchomych schodów. Pozwalają one na szybkie przemieszczanie się pomiędzy budynkami. Dodatkowo, RONDO wprowadza zupełnie nową broń zaprojektowaną wyłącznie dla tej mapy – JS9, pistolet maszynowy kal. 9 mm (SMG) o stosunkowo niskim odrzucie i opcji przełączania się na automatyczny tryb strzelania. Czyni go to idealnym wyborem do rywalizacji na takim terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *