Nowości od iRobot

Użytkownicy robotów sprzątających powinni mieć pewność, iż urządzenia te są tak inteligentne, że nie zrobią bałaganu, zakończą swoją pracę bez zakłóceń i posprzątają zgodnie z oczekiwaniami. Dlatego iRobot wprowadza do oferty nowe modele Roomba serii j9. Są to najinteligentniejsze i najpotężniejsze modele i stanowią rozwiązanie problemów, jakie napotykają konstrukcje konkurencji. Za sprawą stacji ładująco-czyszczącej z systemem automatycznego opróżniania zbiornika i uzupełniania wody z płynem (Clean Base AutoFill) marka wchodzi na nowy poziom automatyzacji. iRobot prezentuje ponadto aktualizację systemu operacyjnego iRobot OS 7.0, która dostarcza kolejnych efektywnych rozwiązań, jak Dirt Detective i SmartScrub.


iRobot stworzył w 2023 roku kompleksową metodologię testów. Skupiają się na najistotniejszych cechach robotów. Czyli na: skuteczności sprzątania, niezawodności procesu, automatyzacji pracy i jakości wykonania. Szeroko zakrojone, wewnętrzne testy w realnych warunkach ujawniły typowe problemy produktów konkurencji. Są to m.in. dywany poplamione brudnymi nakładkami mopującymi, których robot nie unosi wystarczająco wysoko, ryzyko utknięcia z uwagi na brak zdolności rozpoznania i ominięcia przeszkód, czy niezdolność uczenia się z wykonanych misji, czy aktualizacji. iRobot łącząc przemyślaną konstrukcję i inteligentne oprogramowanie, stawia czoła tym codziennym wyzwaniom, by zapewnić doskonałe efekty pracy.

Robot Roomba Combo j9+ – więcej mocy, inteligencji i autonomii, niż kiedykolwiek

Najnowszy reprezentant marki został zaprojektowany do czyszczenia wszelkich rodzajów podłóg z niezrównaną precyzją. Posiada 4-stopniowy system sprzątania z 2, specjalnie zaprojektowanymi szczotkami z gumową powłoką. Co ważne, w przeciwieństwie do innych robotów, które podnoszą moduł mopujący w niewielkim zakresie, Roomba Combo j9+ został wyposażony w moduł wykrywania podłóg miękkich D.R.I. (Dry Rug Intelligence). Dzięki niemu ramię mopujące unosi się na wierzch robota, by nie pobrudzić i nie zamoczyć wykładzin czy dywanów z długim włosiem.

Zaawansowana technologia systemu operacyjnego iRobot OS pozwala na dokładne mapowanie przestrzeni do 7 razy szybciej. Roomba Combo j9+ rozpoznaje i efektywnie manewruje wokół takich przeszkód jak buty, przewody, plecaki, ubrania, a nawet„niespodzianki” zwierząt domowych.

Technologia Dirt Detective sprawia, że Roomba Combo j9+ przewiduje potrzeby w zakresie sprzątania, automatycznie dostosowując ustawienia pracy dla każdego pomieszczenia z osobna. Dodatkowo misja rozpocznie się od najbardziej zabrudzonej powierzchni, bazując na informacjach z poprzednich cyklów sprzątania. Mopowanie uporczywych zabrudzeń optymalizuje technologia SmartScrub – robot porusza się na zmianę w tył i przód oraz dociska nakładkę do podłoża.

Roomba Combo j9+ ze stacją Clean Base AutoFill

Clean Base AutoFill to stylowa konstrukcja, która zapewnia większe wsparcie dla robota odkurzająco-mopującego Roomba Combo. Magazynuje zabrudzenia nawet z 60 dni oraz uzupełnia płyn do mopownia podłóg nawet przez 30 dni. Zaprojektowana z najwyższą starannością, z najwyższej jakości materiałów, włącznie z imitującą drewno pokrywą wierzchnią. Clean Base AutoFill posiada przemyślane przegródki, które pozwalają wygodnie przechowywać zapasowe worki oraz nakładki mopujące. Co istotne, jest to również najcichsze tego typu rozwiązanie w gamie iRobot.

Roomba serii j9 zaprojektowana jest tak, by dokładnie czyścił większe domy lub te, w których mieszkają zwierzęta. Robot posiada 100% większą moc ssącą, dłużej działający akumulator i może pochwalić się największą ilością rozwiązań, które powstały z myślą o właścicielach zwierząt. Dzięki technologii Carpet Boost, 3-stopniowemu systemowi sprzątania z 2 gumowymi szczotkami głównymi, oraz systemowi wykrywania rodzaju podłoża, roboty automatycznie dostosowują moc ssącą do aktualnych warunków. Kiedy Roomba j9+ zakończy pracę, wróci do kompaktowej i eleganckiej stacji Clean Base. Oprócz naładowania robota, opróżni jego pojemnik z zabrudzeń, by znalazły się w specjalnym, szczelnym worku. Ten wystarcza na nawet 2 miesiące. Roomba serii j9 także wykorzystuje system Dirt Detective. Analizuje poprzednie cykle swojej pracy, aby automatycznie ustalić, które obszary wymagają uwagi jako pierwsze oraz zoptymalizować dla każdego z nich takie ustawienia jak poziom mocy ssącej czy ilość przebiegów.

iRobot OS 7.0 – sprząta dom dokładnie tak, jak chcesz

Bazując na zwyczajach mieszkańców, uwarunkowaniach domu, a nawet porze roku, system operacyjny iRobot OS tworzy spersonalizowane sugestie sprzątania. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. W razie potrzeby można nimi zarządzać w aplikacji iRobot Home. Kolejna aktualizacja wprowadza nowe rozwiązania. To m.in. technologie Dirt Detective oraz SmartScrub, które debiutują wraz z robotami Roomba serii j9.

Robot sprzątający powinien być na tyle inteligentny i wydajny, by umiał właściwie planować swoją pracę. Dzięki jedynej w swoim rodzaju rozwiązaniu technologii Dirt Detective najnowsze iRoboty dokonują automatyzacji procesu sprzątania, bazując na wykonanych wcześniej misjach. Automatycznie nadają priorytety zwyczajowo bardziej brudzącym się miejscom i dostosowują ustawienia mocy ssącej, ilości przebiegów czy mopowania.

Dirt Detective

Funkcja ta wprowadza mapę oceny czystości. Użytkownicy robotów Roomba serii j9 mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home ocenę stanu czystości poszczególnych pomieszczeń. Istnieje także priorytet dla bardziej zabrudzonych pomieszczeń. Dzięki Dirt Detective urządzenie może ocenić, gdzie wykonać cykl odkurzania z mopowaniem, a gdzie jedynie odkurzania. Na podstawie tego, które pokoje były ostatnio sprzątane i jak szybko się brudzą, Dirt Detective automatycznie wyczyści najbrudniejsze z nich. System ten sprawia również, że robot Roomba Combo j9+ w trybie odkurzania i mopowania wyczyści łazienkę jako ostatnią.

Nie zapominamy także o preferencjach inteligentnego sprzątania. Dirt Detective tworzy personalizowany plan, bazując na charakterystyce danego pomieszczenia i rodzaju podłoża. Pozwala to na gruntowne sprzątanie obszarów o większym natężeniu ruchu. Dzięki temu Roomba serii j9 wie, że np. powinna wykonać dwa przebiegi sprzątania w kuchni, zwiększyć moc na podłogach miękkich, a zmniejszyć ją na podłogach twardych. W przypadku mopowania pozwala to również na optymalizację pracy, poprzez dodatkowe szorowanie w miejscach, które tego wymagają.

SmartScrub – plamy mu nie straszne

Niektóre obszary w domu wymagają głębszego czyszczenia, np. pełne śladów mokrych łap wejście do domu czy kuchenne płytki. Dzięki aktualizacji systemu operacyjnego iRobot OS 7.0, użytkownicy nowych modeli Roomba Combo serii j9 oraz znanych już Roomba Combo serii j7 mogą skorzystać z technologii SmartScrub. Dzięki niej robot w trybie mopowania będzie dosłownie szorować podłogę jeżdżąc tam i z powrotem, dociskając nakładkę mopującą do podłoża, aby wyczyścić zabrudzenia dwa razy lepiej.

iRobot a dane użytkownika, prywatność i bezpieczeństwo

Produkty iRobot oraz system operacyjny iRobot OS są wspierane przez zaangażowanie firmy w ochronę prywatności klientów i bezpieczeństwo danych. Firma stosuje najwyższe standardy szyfrowania danych. Dane użytkowników są wykorzystywane wyłącznie w celu poprawy jakości i wydajności robota. Klienci mogą w dowolnym momencie zaktualizować swoje ustawienia w aplikacji.

Dowodem odpowiedniego podejścia marki iRobot do bezpieczeństwa danych użytkownika jest pewien fakt. Mam na myśli to, iż że jest pierwszą marką z branży robotów domowych, której produkty otrzymały certyfikat TÜV SÜD Cyber Security Mark.

Cena i dostępność

Nowe roboty pojawia się w ofercie 26 września w sugerowanych cenach katalogowych:

Proces aktualizacji systemu operacyjnego iRobot OS do wersji 7.0 rozpoczął się w skali globalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

karinaE pisze:

Podoba mi się design clean base w tych nowych modelach. Będzie pasować do nowoczesnego wnętrza np. w stylu loft.