Nowe anime od Netflixa – Cyberpunk: Edgerunners

Taka informacja nie może się obejść bez echa. Podczas Netflix Geeked Week 2022 został zaprezentowany pierwszy zwiastun serialu anime Cyberpunk: Edgerunners. Jest to produkcja, która zostanie stworzona na podstawie popularnej gry polskiego studia CD Project RED Cyberpunk 2077.


Serial, o ile dobrze wiadomo jego pierwszy sezon, ma się składać z 10 odcinków, które przedstawią nową historię w uniwersum doskonale znanym już z gry. Głównym bohaterem zostanie młody chłopak, który zdecyduje się zostać jednym z tytułowych Edgerunnerów. Są to wyjęci spod prawa najemnicy działający w niebezpiecznym mieście przyszłości – Night City, z którym polubili się gracze. Każdy, kto miał okazję zagrać w grę, powinien poświęcić chwilę i sprawdzić, czy produkcja przypadnie mu do gustu.

Za powstanie anime Cyberpunk: Edgerunners odpowiada znane studio Trigger. W swoim portfolio posiada produkcje takie jak Kill la Kill czy też Promare. Reżyserami nadchodzącej produkcji są Hiroyuki Imaishi oraz Masahiko Otsuka, natomiast showrunnerem został Hiromi Wakabayashi. Za scenariusz odpowiadać będą Yoshiki Usa i Otsuka. Na razie jeszcze nie zdradzono nam dokładnej daty premiery. Wiemy jednak, że anime ma pojawić się na Netflixie we wrześniu 2022 roku. Zapewne o dokładnej dacie dowiemy się pod koniec tegorocznych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *