Mroczna baśń Röki pojawi się na PS5 i Xbox Series X|S 

Nominowana do nagród The Game Awards i BAFTA wyjątkowa gra przygodowa Röki, autorstwa niezależnego studia Pol​​​​ygon Treehouse, zadebiutuje na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S w czwartek 28 października 2021. Posiadacze konsol PlayStation i Xbox będą wreszcie mogli uświadczyć zapierających dech w piersiach lokacji w 4K i 60 FPS oraz odkryć pradawne sekrety w mrocznej acz poruszającej opowieści.


Stworzona przez studio Polygon Treehouse i wydana przez United Label gra Röki opowiada ciekawą historię Tove, śmiałej dziewczyny, która wyrusza w wyjątkową podróż po enigmatycznej i zapomnianej krainie, starając się ocalić zaginioną rodzinę ze szponów mitycznych stworów. Inspirowany skandynawskim folklorem tytuł wyróżnia się niezwykle dużą dbałością o nawet najmniejsze detale, angażującymi zagadkami, które łączą się ze sobą oraz sporą dozą interakcji z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Gracze zanurzą się w opowieść, która epatuje tematyką miłości, izolacji i przezwyciężania pustki po stracie.

Jaka jest ta gra?

Röki to gra przygodowa dla każdego – rozgrywka pozbawiona jest znanej nam z gier brutalności, sterowanie jest przystępne, a fabuła traktuje o uniwersalnych motywach. Unikatowość tytułu polega na stawianiu wyzwań, ale zarazem wyciąganiu ręki, gdy graczom potrzebna jest pomoc. W najnowszym zwiastunie Röki na pierwszy plan wychodzą olśniewająca grafika i nietuzinkowa rozgrywka, która czeka na konsolowych graczy pod koniec października w tej śmiałej i nowoczesnej wariacji na temat gier przygodowych.

Główne cechy gry Röki:

Röki jest obecnie dostępny na PC (Steam) oraz Nintendo Switch, a już 28 października 2021 ukaże się na najnowszych konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X w cenie 19,99 EUR.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *