Moto Unplugged: zachowaj cyfrową równowagę

Motorola wprowadziła Moto Unplugged. To nowe, innowacyjne oprogramowanie, które pozwala zachować równowagę pomiędzy technologią, a otaczającym nas światem. Dzięki niemu można korzystać ze smartfonu w zdrowszy i bardziej przemyślany sposób, ograniczając aktywność w aplikacjach, które najbardziej nas rozpraszają i pożerają czas.


Smartfony aktualnie zapewniają nam łączność ze światem, rodziną oraz znajomymi. Czasami jednak zapominamy o tym, co dla nas ważne i za bardzo pozwalamy się pochłonąć rozrywce. Ewentualnie za mocno angażujemy się w cyfrowe interakcje. W ostatnich latach Motorola zaobserwowała wzrost liczby osób, szczególnie wśród najmłodszych użytkowników smartfonów, które chciałyby się odłączyć i korzystać z posiadanych urządzeń w bardziej wyważony, spersonalizowany oraz zapewniający cyfrową równowagę sposób.

Z myślą o tym trendzie Motorola zaprojektowała aplikację Moto Unplugged, która pozwala odpocząć od tego co najbardziej rozprasza. Jest to możliwość „wyciągnięcia wtyczki” – pozwala użytkownikowi na zrobienie cyfrowej przerwy. Dzięki temu, nie ma potrzeby odkładania smartfonu do szuflady, czy wyłączania go. Wystarczy skonfigurować urządzenie i dopasować ustawienia do swoich indywidualnych potrzeb.

Moto Unplugged oferuje specjalny tryb. Pozwala on każdemu posiadaczowi urządzenia Motoroli określić czas, w którym chce ograniczyć dostęp do najbardziej rozpraszających aplikacji. Użytkownik może wybrać dozwolone aplikacje oraz powiadomienia, a także ustawić hasło do zakończenia sesji. Następnie określa ramy czasowe i rozpoczyna cyfrową przerwę.

Najwyraźniej właśnie tego potrzebujemy!

Oprogramowanie Moto Unplugged pozwala uniknąć rozpraszania uwagi w godzinach pracy, przykładowo dając użytkownikowi dostęp wyłącznie do skrzynki pocztowej lub Microsoft Teams. Osobom, które chcą zachować cyfrową równowagę również w czasie wolnym, pozwala na ograniczenie dostępu do mediów społecznościowych oraz komunikatorów. Aplikacje są tymczasowo blokowane, jednak zawsze istnieje możliwość przerwania sesji jeśli pojawi się pilna potrzeba.

Dzięki wykorzystaniu Moto Unplugged użytkownik może lepiej zarządzać czasem. Pozwala to w skupieniu się na pracy oraz w zachowaniu cyfrowej równowagi w życiu prywatnym. Aplikacja daje możliwość zrelaksowania się i spędzenia czasu z przyjaciółmi oraz rodziną. Jednocześnie nie odcina nikogo od kluczowego w naszych czasach narzędzia komunikacji, jakim jest smartfon.

Aplikacja Moto Unplugged jest już dostępna w najnowszej wersji oprogramowania systemowego dla flagowego modelu motorola razr 40 ultra. Recenzję przełomowego, składanego smartfonu z dwoma wyświetlaczami znajdziecie klikając w ten link. W przyszłości zostanie wprowadzona do kolejnych smartfonów firmy Motorola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *