McLaren bierze się za telefony? | CES 2020

Kolejna nowość wyłoniła się wśród smartfonów niczym „Porsche Design”. Na targach CES 2020 firma OnePlus przywiozła do Las Vegas prototypowego smartfona Concept One, który był reklamowany jako telefon z niewidzialną kamerą. Na jego pleckach dumnie prezentuje się McLaren.

Jak miałaby wyglądać niewidzialna kamera – tego nie wiedział nikt. Wiele osób obstawiało wysuwaną kamerkę lub jakiś inny, przesuwany moduł. Firma wpadła jednak na nieco bardziej oryginalny pomysł. Główny aparat fotograficzny został zakryty przez cyfrowe szkło. Co to oznacza? Że obiektywy są niewidoczne, ale w momencie robienia zdjęcia, szkło staje się przezroczyste i ukazuje ukryte sensory. Całość działa również jako filtr ND, który zazwyczaj służy do zmniejszenia ilości światła, które wpada do obiektywu.

Oficjalna prezentacja koncepcji OnePlusa.

OnePlus rośnie w siłę?

OnePlus istnieje na rynku już od 17 grudnia 2013 roku. Pete Lau, wcześniej wiceprezes Oppo, wraz z Carlem Peiem postanowili stworzyć coś zupełnie nowego. Smartfony szybko zaczęły cieszyć się dużą popularnością i nikogo to nie dziwi. Dobre podzespoły, fajna stylistyka. W tym roku firma pokazała swój koncepcyjny model, który zapewne nigdy nie trafi do sprzedaży. Można przypuszczać, że rozwiązanie z niewidzialną kamerą znajdzie się w OnePlusie 8 Pro. Pozostaje nam czekać i liczyć na to, że tak się stanie.

źródło: pocket-lint.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *