Lords of the Fallen: milion sprzedanych egzemplarzy w 10 dni od premiery

Na naszą recenzję Lords of the Fallen będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać. Niestety nie każdy jest uzbrojony w ogromną cierpliwość i zamiłowanie do gier w typie popularnych Soulsów. Wiemy jednak, że sprzedaż tegorocznej produkcji przekroczyła już próg miliona sztuk. Stworzony przez HEXWORKS, wewnętrzne studio spółki CI Games, tytuł osiągnął imponujący wynik w zaledwie dziesięć dni po premierze. Gra action-RPG od 13 października 2023 jest dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.


Akcja Lords of the Fallen rozgrywa się na mrocznych ziemiach Mournstead, które gracz poznaje z różnych perspektyw. Wszystko za sprawą unikalnej mechaniki dwóch światów pozwalającej na płynne przechodzenie pomiędzy brutalnym i bezlitosnym światem żywych, a pełną koszmarów krainą umarłych. To właśnie w trakcie ich eksploracji bohaterowie walczą z potężnymi potworami i demonami w świętej krucjacie. Ta ma na celu ponowne unicestwienie raz zwyciężonego już Boga.

Lords of the Fallen to najważniejsza i najambitniejsza gra, jaką stworzyliśmy w ciągu naszej 20 letniej historii oraz pierwsza gra z segmentu AAA, które zamierzamy tworzyć w nadchodzących latach. Cieszymy się, że nasz innowacyjny projekt wniósł świeżość do gatunku gier action-RPG, co przełożyło się na sprzedaż ponad miliona egzemplarzy w zaledwie 10 dni. Jest to ogromnym sukces całego zespołu.

– powiedział Marek Tyminski, CEO, CI Games.

Dziękujemy wszystkim Wybrańcom, którzy wyruszyli w podróż przez Mournstead, by nieustraszenie przemierzać krainy żywych i zmarłych. Jesteśmy niezwykle wdzięczni zaangażowanej społeczności Lords of the Fallen za ich cenne opinie i nieustanne wsparcie. To ich poświęcenie sprawiło, że ten sukces stał się możliwy i z dumą dzielimy się nim z fanami.

– powiedział Saul Gascon, Dyrektor Studia HEXWORKS.

Nieźle się podziało!

Od chwili premiery deweloperzy z HEXWORKS w pocie czoła współpracują z partnerami i społecznością gry. Wszystko po to, by dostarczyć serię aktualizacji poprawiających wydajność oraz wprowadzających nowe funkcje. Ma się także pojawić zmodernizowany tryb Nowej Gry Plus. W ręce graczy została oddana możliwość rozgrywek międzyplatformowych pomiędzy PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Łatka pozwalająca na cross-play pomiędzy konsolami i PC będzie częścią kolejnej obszernej aktualizacji, która jest planowana na czwartek, 26 października.

Lords of the Fallen – kluczowe cechy gry

⚔️ Eksploracja ogromnego, połączonego wewnętrznie świata. Wykorzystaj Latarnię Umbralu podczas podróży pomiędzy wymiarami żywych i umarłych. W ten sposób dotrzesz do zapomnianych miejsc, odkryjesz legendarne skarby i uzyskasz możliwość manipulacji duszami swoich wrogów.

🔥 Wyzwania dynamicznego systemu walki. Opanuj i łącz walkę wręcz, dystansową oraz wykorzystaj potężne zaklęcia przeciwko demonicznym hordom Adyra.

⚔️ Stań się legendą. Wybierz jedną spośród dziewięciu startowych klas postaci i w pełni dostosuj swojego wojownika do oczekujących go wyzwań.

🔥 Powstań z martwych. Upadnij w świecie żywych i wstań ponownie w krainie zmarłych. Latarnia daje drugą, ale ostatnią szansę na powrót do życia. Koszmarne siły zamieszkujące Umbral tylko czekają, by dokończyć dzieła.

⚔️ Szukaj przyjaciół i uważaj na wrogów w trybie online. Tryb współpracy dla dwóch graczy pozwala wspólnie stawić czoła siłom Adyra. Nie można jednak zapominać o bohaterach z innych wymiarów, którzy w każdej chwili mogą być gotowi na brutalny najazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *