LG CineBeam Qube – przyszłość projektorów?

LG Electronics postanowiło nieco namieszać w segmencie projektorów, na dodatek w bardzo pozytywnym klimacie. Producent może się pochwalić nowym urządzeniem, jakim jest właśnie LG CineBeam Qube (HU710PB). Nowy model 4K pozwala łatwo zmienić dowolne pomieszczenie w komfortową salę kinową. Wyróżnia się kompaktową i bardzo lekką konstrukcją z wygodnym uchwytem obracanym o 360 stopni. Jego minimalistyczny design sprawia, że będzie eleganckim dodatkiem do każdego wnętrza, a na dodatek bardzo funkcjonalnym i przydatnym.


Mimo że jest to jeden z najmniejszych projektorów na rynku, LG CineBeam Qube wyświetla obrazy w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) o przekątnej do 120 cali. Niejeden płaski telewizor mógłby tego pozazdrościć. Model ten wyposażony jest w także laserowe źródło światła RGB i najnowocześniejsze technologie udoskonalania obrazu prosto spod skrzydeł LG. Projektor generuje wyjątkowo wyraźny, ostry obraz o współczynniku kontrastu 450 000:1 i 154-procentowym pokryciu przestrzeni barw DCI-P3.

Precyzja odwzorowania kolorów CineBeam Qube pozwala wyświetlać filmy i inne barwne treści zgodnie z zamierzeniami ich twórców. Bogate kolory i głębokie czernie ożywiają każdą scenę oraz dodają jej głębi. Projektor ma ponadto funkcję automatycznej regulacji ekranu. Optymalizuje ona położenie i rozmiar obrazu, zapewniając doskonałe wrażenia z oglądania filmów, bajek, teledysków i seriali.

Działający w systemie LG webOS 6.0 projektor CineBeam Qube umożliwia intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do wielu usług streamingowych. Nie zabraknie w nich tych popularnych, takich jak Netflix, Disney+, Prime Video i YouTube. Gdy projektor nie jest używany do oglądania treści, użytkownicy mogą za jego pomocą wyświetlać cyfrowe obrazy. Taki nowoczesny album zdjęć na Twojej ścianie!

LG CineBeam Qube to projektor do dużych i małych przestrzeni. Ma wszystko, czego poszukują konsumenci przy wyborze nowego projektora. Zaktualizowana linia projektorów LG obejmuje szereg urządzeń wyróżniających się wszechstronnością i doskonałą integracją przestrzenną. Projektory te zapewniają również wciągające wrażenia kinowe.

YS Lee, wiceprezes i szef działu IT w LG Electronics Business Solutions Company.

Specyfikacja techniczna LG CineBeam Qube

RozdzielczośćUHD (3840 x 2160)
Jasność500 ANSI lumenów
Współczynnik kontrastu450 000:1
Wymiary (szer. x gł. x wys.)80 x 135 x 135 mm
Masa1,49 kg
Źródło światłalaser (RGB)
Rozmiar ekranu50 – 120 cali
Współczynnik projekcji (min.)1,2
HDRHDR 10
Korekcja trapezuautomatyczna regulacja ekranu
Połączenie bezprzewodoweAndroid / iOS
WejściaHDMI z eARC / USB typu C

Obecnie nie wiemy jeszcze, kiedy nastąpi oficjalna premiera urządzenia. Niemniej domyślam się, że wielu entuzjastów korzystania z projektorów na co dzień może być zainteresowana właśnie tym modelem. Choćby z czystej ciekawości. Pytanie, które do odpowiedzi pozostawiam Wam: czy projektor może zastąpić standardowy telewizor?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *