Legenda lotnictwa w zestawie LEGO

Informacja dla małych i dużych entuzjastów układania klocków LEGO. Tym bardziej, że tym razem mamy do czynienia z tematyką powiązaną z lotnictwem. Teraz każdy z nas może mieć swój model tego wyjątkowego samolotu – w swojej kolekcji.


Ostatni lot Concorde’a odbył się prawie 20 lat temu, w listopadzie. Trzeba przyznać, ze jego wygląd był mocno specyficzny. Turboodrzutowy samolot wyprzedził swoją epokę, jednak niestety okazał się zbyt kosztowny w utrzymaniu. Projekt ten powstał za porozumieniem firm z Francji i Wielkiej Brytanii. Służył dzielnie przestrzenią pokładową przez całe 27 lat. Utrzymywał głównie połączenia pomiędzy Londynem a Nowym Jorkiem. Był najszybszy, ponieważ lot nim gwarantował najkrótszy czas przelotu – niemal o połowę szybszy niż samolotów tradycyjnych. Ostatecznie o zakończeniu służby zadecydowały względy ekonomiczne oraz katastrofa z 25 lipca 2000.

LEGO Icons Concorde

Kultowa, znana na całym świecie latająca maszyna doczeka się zestawu LEGO. Całość składa się z 2083 elementów. Model z klocków po złożeniu ma 105 cm długości, 15 cm wysokości i rozpiętość skrzydeł 43 cm. Zestaw zawiera również tabliczkę z nazwą oraz stojak. Wewnątrz korpusu znajduje się ciekawy mechanizm składania i opuszczania podwozia, a także dodatkowy, odpowiedzialny za możliwość regulacji położenia dziobu samolotu – zgadza się, to wiele ruchomych części w jednym! Zestaw został oficjalnie wyceniony na 949,99 PLN.

Ciekawostki o Concorde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *