King’s Orders czeka na mężnych wojów

Afterlife oraz wydawca Games Operators ogłaszają start kampanii crowdfundingowej dla gry King’s Orders. Z tej okazji oddają w ręce graczy trailer prezentujący najważniejsze cechy tytułu. Wspierając produkcję, już na tym etapie można zagwarantować sobie dostęp do rozbudowanej wersji przedpremierowej. Zainteresowani?


King’s Orders to średniowieczna strategia, która założeniami nieco odbiega od tego, do czego przyzwyczaili nas inni reprezentanci gatunku. Rozgrywka opiera się na aspektach zarządzania królestwem i wojskami, które w innych grach, inspirowanych tym okresem historycznym, często są pomijane. Dobry Król wie, że wydawanie rozkazów nie jest rzeczą prostą. Szczególnie, gdy wojska i włości oddalone są o setki, a może nawet i tysiące kilometrów od zamku. Uwaga, spoiler! Nie, wtedy jeszcze nie było telefonów i Internetu – ale były konie i dzielni posłańcy.

To były czasy…

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której wszystkie nowoczesne środki komunikacji znikają. Zamiast maili i komunikatorów do dyspozycji zostają posłańcy, służba dworska i stajnia pełna koni. W takich okolicznościach umówienie się z grupą znajomych na planszówkę byłoby jeszcze trudniejsze. Do tego wspólny wyjazd w Bieszczady wręcz niemożliwy. Nasi przodkowie byli jednak bardziej zaradni i umieli zorganizować obronę państwa przed wrogim najeźdźcą, zarządzać gospodarką czy manewrować wojskami na odległości. Rozkazy wydawane w King’s Orders często podejmowane będą w oparciu o nieaktualne informacje i raporty. Właśnie dlatego umiejętność przewidywania jest tutaj wręcz na wagę złota.

Za sprawą King’s Orders gracze nie tylko będą mieli możliwość zbudowania mocarstwa sięgającego od mroźnej Skandynawii po wybrzeże Afryki, ale wezmą również udział w najważniejszych historycznych wydarzeniach. Chociażby takich jak Wojna stuletnia, wielka wojna z zakonem krzyżackim lub rekonkwista. W zależności od podejmowanych decyzji zostaną świadkami wydarzeń lub całkowicie zmienią bieg historii.

Twórcy pragną zaangażować w proces powstawania gry społeczność miłośników strategii, dlatego wspierający zbiórkę już dziś mogą otrzymać dostęp do specjalnego buildu przedpremierowego, zawierającego jeszcze więcej map i stron konfliktu. Cel potrzebny do zrealizowania kampanii wynosi 10 tys. euro, a zbiórka potrwa przez 30 dni. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze stroną kampanii, gdzie znaleźć można informacje o poszczególnych progach oraz nagrodach dla wspierających projekt.

King’s Orders – najważniejsze cechy gry

⚔️ Dziel i rządź! King’s Orders to wyróżniająca się formułą strategia. Rządź królestwem i wydawaj rozkazy, wysyłając listy do generałów i podejmując decyzje na podstawie otrzymywanych od nich raportów.

🏇 Dwa przyodziane miecze. Odwróć bieg historii rozgrywając scenariusze oparte o prawdziwe wydarzenia historyczne – od Wojny stuletniej, przez wielką wojnę z zakonem krzyżackim po rekonkwistę.

⚔️ Umysł wybitnego stratega. Staw czoła konieczności prowadzenia wojny i zarządzania gospodarką w oparciu o informacje i doniesienia dostarczane przez posłańców. Brak możliwości podglądu pola walki oraz ryzyko, że wydawane rozkazy mogą nie dotrzeć na czas, sprawiają, iż należy wykazać się strategicznym zmysłem.

🏇 Siła lojalności. Dbaj o morale swoich generałów, ponieważ to oni pomogą Ci w najtrudniejszych chwilach. Podwładni nie zawsze będą zgadzać się z podejmowanymi decyzjami, a oddani rycerze pomogą zażegnać potencjalne kryzysy i rebelie.

⚔️ Skarbiec na wyciągnięcie ręki. Przywiezione z wypraw złoto posłuży nie tylko do rekrutacji i szkolenia kolejnych oddziałów, ale również do rozbudowy królestwa. Kierunek rozwoju imperium zależy wyłącznie od władcy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na tema i jesteście zainteresowani wsparciem, bardzo nas to cieszy. Wsparcie kampanii trwającej w serwisie Kickstarter jest możliwe pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *