Jak oszczędzać prąd będąc na wakacjach?

Rozpoczął się czas urlopów, wypadów weekendowych oraz dłuższych wyjazdów. Przed każdą nieobecnością warto przygotować dom na naszą nieobecność. Oczywiście możemy odłączyć wodę lub gaz, ale co z urządzeniami, których nie możemy odłączyć od źródła zasilania jak np. lodówka? Czy mamy możliwość ograniczenia zużycia prądu podczas naszej nieobecności? Z technologiami Samsung jest to możliwe.


Wyślij lodówkę na wakacje!

Opróżnienie lodówki to przeważnie jedna z tych czynności, o której musimy pamiętać przed wyjazdem, nawet na kilka dni. To bardzo dobra praktyka, która pozwala ograniczyć marnowanie żywności. Z lodówkami Samsung możemy pójść krok dalej i jednocześnie zadbać o to, by lodówka zużywała mniej energii podczas naszej nieobecności. Tryb wakacyjny w wybranych lodówkach Samsung jest funkcją, która pozwoli zaoszczędzić energię w sytuacji, gdy przez dłuższy czas nie będziemy korzystali z części chłodzącej. W przypadku gdy nie chcemy korzystać z chłodziarki a jedynie z zamrażalki (np. podczas dłuższych wyjazdów), możemy urządzenie przełączyć właśnie w tryb wakacyjny. Korzystając z tego trybu, sprawiamy, że temperatura w chłodziarce wzrośnie do ok. 15 stopni. Zmniejsza to zużycie energii i w rezultacie wprowadza oszczędności naszego domowego budżetu.

Lodówka, która chłodzi i oszczędza energię jednocześnie

Drugą opcją, która idealnie sprawdzi się nie tylko podczas wypadów i nie tylko to tryb AI Energy Mode w lodówkach Samsung. Dzięki modułowi Wi-Fi oraz łączności z aplikacją SmartThings teraz lodówki mogą chłodzić i jednocześnie oszczędzać do 15% zużycia energii. To tak jakby lodówka nawet przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu! W trybie AI Energy Mode urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często otwieramy lodówkę, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną. Również podczas wypadów na wakacje.

Monitoruj zużycie energii na bieżąco i czuj się bezpiecznie podczas wakacji

Tryb AI Energy Mode to tylko jedna z przydatnych funkcji w aplikacji SmartThings. W module Energy możemy na bieżąco monitorować zużycie energii wszystkich sprzętów, kalkulować przewidywane opłaty i otrzymywać alerty jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Co więcej, jeśli przypadkiem w ferworze przygotowań do wakacji zapomnimy zamknąć drzwi lodówki – powiadomienie dostaniemy na nasz smartfon, nawet jeśli jesteśmy już poza domem.

Co więcej, jeśli zaopatrzymy się w czujnik zalania Water Leak Sensor informację o ew. pojawieniu się wody np. z zaworu zmywarki – dostaniemy na nasz smartfon. Po wykryciu wody czujnik zawiadomi centralę inteligentnego domu, a ta wyda komendę (po wcześniejszym ustawieniu tzw. trybu procedur w aplikacji SmartThings), która odłączy zasilanie bądź dopływ wody, dzięki czemu zapobiegniemy dodatkowym kosztom, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku zalania. Ponadto każda zmywarka Samsung posiada zawór Aqua Stop, który w przypadku wycieku – odcina zawór z wodą.

Urlop to przeważnie najbardziej wyczekany czas w roku. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy spokojnie odpoczywać i nie martwić się o dom podczas naszej nieobecności.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *