iRobot OS – przemyślany i inteligentny system operacyjny dla domu

iRobot OS jest następcą stworzonej przez firmę platformy Genius. Dostarczy on użytkownikowi więcej lepszych rozwiązań dla czystszego, zdrowszego oraz inteligentniejszego domu. Jak dotąd iRobot sprzedał ponad 20 milionów robotów z modułem łączności bezprzewodowej. Te, wykorzystując swoją wiedzę o środowisku domowym, wykonują ponad 2,7 miliona misji sprzątania każdego dnia na całym świecie.


Ze względu na fakt, że iRobot stale pracuje nad rozwojem ekosystemu połączonych robotów oraz ich współpracy z urządzeniami Smart Home, wydajność oprogramowania, które je spaja ma dla nas strategiczne znaczenie. Urzeczywistnieniem tego jest system operacyjny iRobot, który umożliwia inteligentnym produktom wykonanie powierzonych im zadań. I to tak, by rozumiały środowisko domowe, szanowały preferencje użytkowników oraz razem tworzyły ekosystemem inteligentnego domu. iRobot OS sprawia, że nasze roboty stają się coraz bardziej inteligentne i sprzątają efektywniej. Mowa tu np. o wprowadzaniu nowych funkcji, z których korzystają wszyscy klienci, w tym właściciele zwierząt, rodziny i osoby, które chcące wykorzystać możliwości asystentów głosowych. To dopiero początek i już nie możemy się doczekać dalszego rozwoju iRobot OS. Wszystko po to, by zapewnić klientom jeszcze więcej przemyślanych sposobów na efektywne i gruntowne sprzątanie w nadchodzących miesiącach i latach.

powiedział Colin Angle, prezes zarządu w iRobot

Jeszcze więcej rozwiązań dla właścicieli zwierząt

iRoboty Roomba serii j7 są w stanie zagwarantować, że rozpoznają i ominą „niespodzianki” pozostawione przez domowe zwierzęta. Dzięki iRobot OS posiadają teraz więcej funkcji dla właścicieli zwierząt niż jakikolwiek inny robot. Można wymienić rozwiązania takie jak Pet Lock (blokada przed przypadkowym uruchomieniem z poziomu obudowy) czy możliwość tworzenia stref bez dostępu, które mogą zabezpieczyć posłanie czy miski pupila. Dodatkowo roboty odkurzające Roomba oferują przemyślane, inteligentne sugestie sprzątania, jak zalecane harmonogramy prac w sezonie linienia zwierząt. Produkty iRobot są zaprojektowane również  z myślą o potrzebach właścicieli zwierząt.

Rozpoznaje i omija więcej obiektów niż jakikolwiek inny robot

Pracując w oparciu o system operacyjny iRobot, roboty odkurzające Roomba serii j7 są w stanie rozpoznać i ominąć masę przeszkód. Możemy wymienić np. buty, skarpety, kable, słuchawki, ubrania, ręczniki czy „niespodzianki” pupili. Dotychczas roboty tej serii wykryły ponad 43 miliony tego typu przedmiotów podczas pracy w domach na całym świecie. Dzięki platformie identyfikacji wizualnej iRobot OS będzie stale rozwijał bibliotekę przedmiotów rozpoznawanych przez roboty Roomba serii j7. Między innymi ta rewolucyjna funkcja sprawiła, że modele tej serii wspięły się na pierwsze miejsce sprzedaży w swojej kategorii zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Japonii, od czasu wprowadzenia ich na rynek we wrześniu 2021 r.

Rozumie więcej komend głosowych

Za sprawą około 600 obsługiwanych komend dla asystentów głosowych, system operacyjny iRobot zapewnia najbardziej elastyczne możliwości aktywowania procesu sprzątania głosem. Ponadto rozumie więcej poleceń głosowych niż jakikolwiek inny robot. Współpracujące z iRobot OS roboty mogą zostać w ten sposób wysłane do sprzątania konkretnych pomieszczeń, jak również do pracy w konkretnych strefach.

źródło: informacja prasowa iRobot Polska / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *