Green Hell: The Board Game coraz bliżej premiery

Na Kickstarterze 3 sierpnia 2021 wystartowała wyczekiwana kampania planszowej gry Green Hell: The Board Game. Jeszcze przez najbliższe 14 dni będzie można wesprzeć projekt tej unikatowej survivalowej planszówki. Twórcy z Galaktus Games liczą, że uda im się zebrać co najmniej 350 000 złotych potrzebnych na produkcję i realizację zamówień.


Dołącz do kampanii


Green Hell: The Board Game to planszowa, kooperacyjna gra survivalowa. Jake, znany wszystkim fanom z wersji komputerowej, utknął w amazońskiej dżungli poszukując swojej zaginionej żony. Próbuje przetrwać w tym surowym, nieprzyjaznym środowisku. Celem graczy, członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, jest jego odnalezienie. Każdy z graczy posiada określony zestaw umiejętności, które są się niezbędne dla przetrwania całej grupy. Ekspert Survivalu, Medyk, Przewodnik i Naukowiec – tylko dobrze skoordynowana współpraca pozwoli zakończyć misję sukcesem.

Green Hell: The Board Game oferuje graczom wysoki poziom nieprzewidywalności rozgrywki. Wszystko to dzięki innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, opartemu na modułowej, półlosowej konfiguracji mapy. Dżungla i wyzwania czekające na Ratowników w każdej kolejnej partii będą inne, co uczyni rozgrywki unikalnymi doświadczeniami. Zespół stojący za projektem dołożył wszelkich starań, by przełożyć na format gry planszowej podstawowe mechaniki z gry wideo Green Hell. Są to m.in. zarządzanie plecakami, crafting i budowanie. Dzięki temu udało się uzyskać podobne, złożone doświadczenie survivalowe, które jest natychmiastowo rozpoznawalne przez wszystkich fanów oryginalnego tytułu.

Co znajdziemy w opakowaniu?

W skład gry wchodzą cztery grywalne postacie, ponad 100 kart będących elementami mapy, 154 kafelki potrzebne do wytwarzania niezbędnych przedmiotów, ponad 230 innych kart i tokenów, a także 14 kostek i wieża do rzutów kości. Podstawowy zestaw wyceniono na 445 złotych, jednak może być on rozszerzony o dodatki, m.in. w postaci unikatowego upiornego drzewa do rzutów kośćmi, czy też wkładki umożliwiające organizację elementów gry.

Green Hell to stworzona przez studio Creepy Jar. Składa się ono z polskich weteranów branży. Jest to ultra-realistyczna gra symulacyjna osadzona w amazońskiej puszczy. Gracze wcielają się w postać Jake’a, który utknął w tym „zielonym piekle” i próbuje odnaleźć swoją zaginioną żonę. Gra zyskała uznanie za sprawą wymagającego poziomu trudności, realistycznego podejścia do survivalu i złożonego systemu skomplikowanych mechanik rozgrywki.

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *