Gogle do PS5 będą śledziły nasz wzrok

PlayStation VR 2 na PlayStation może być jednym z hitów, które przeniosą rozgrywkę na zupełnie inny poziom. Plotki głoszą, że model ten ma oferować rozdzielczość 4K, ulepszone renderowanie, śledzenie spojrzenia i silniki haptyczne. Konsola PlayStation 5 jest aktualnie praktycznie niedostępna niemal wszędzie. Problem ten może się utrzymywać jeszcze nawet w przyszłym roku. Nie przeszkadza to jednak japońskiemu gigantowi na ulepszanie pozostałych sprzętów, będących dodatkami do PS5.


Zgodnie z nowym raportem UploadVR, gogle PlayStation VR nowej generacji mają zapewnić nam rozdzielczość 4K (4000 × 2040 pikseli, czyli 2000 × 2040 na jedno oko). Brzmi bardzo ciekawie, biorąc pod uwagę, jak bardzo można zatracić się w tej wirtualnej rzeczywistości.

W raporcie wspomniano również o śledzeniu wzroku w celu uzyskania zaawansowanego renderowania, które może okazać się największą aktualizacją dotyczącą tego sprzętu. Technologia ta zasadniczo pozwala programistom skupić się na tym, gdzie patrzysz, gdy jesteś „w” lokalizacji wirtualnej rzeczywistości. Oznacza to, że ​​obszar w naszej bezpośredniej linii wzroku może charakteryzować się zwiększoną odległością rysowania, lepszym renderowaniem i innymi udogodnieniami.

Gdyby tego było mało, kontrolery mają być śledzone techniką inside-out. Dzięki temu nie będzie koniecznie stosowanie dodatkowych sensorów, a kontrolery będą wszechstronne, pozwalając tym samym na rozgrywkę nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. 

Firma Sony przez większość czasu trzymała w tajemnicy informacje dotyczące wersję PlayStation VR 2. Potencjalnej daty premiery sprzętu nie podano jeszcze w żadnym raporcie, jednak możemy oczekiwać go pod koniec 2022 roku. Nie powinien nas zdziwić również fakt, że mogą się one ukazać nawet w roku 2023. Uwierzcie jednak, że bez tych gogli też można się świetnie bawić.

źródło: vg247.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *