Ghostrunner podczas Digital Dragons ogłoszone indie grą dekady

Podczas gali Digital Dragons 2022 w Krakowie przyznano nagrody dla najważniejszych gier wydanych w ostatnim roku. Ghostrunner uzyskał tytuł najlepszej polskiej gry w 2020, ale teraz produkcja One More Level otrzymała nagrodę specjalną. Parkourowe szaleństwo w cyberpunkowej dystopii zostało zostało okrzyknięte indie grą dekady.


Przede wszystkim chcieliśmy podziękować graczom. Bez nich nie odnieśliśmy takiego sukcesu. Od kilku lat widzimy, że gry uznawane za “trudne” znajdują coraz większe uznanie. Ostatnio udowodnił to Elden Ring. My też stworzyliśmy grę wymagającą, ale sprawiedliwą. Solidny i dopracowany gameplay był podstawą naszej filozofii. Takie podejście się opłaca, a tworzenie fundamentu z dokładnie opracowanej i zaplanowanej rozgrywki jest podstawą sukcesu. To nie trend czy moda, która przeminie i obroni się niezależnie od settingu gry. W Ghostrunnerze udało nam się stworzyć niezwykły i szczegółowy świat z ciekawą historią. Natomiast całość stoi na ramionach wypielęgnowanego gameplay loop. Każdy członek zespołu żył z przekonaniem, że to właściwe podejście i cieszę się, że to co mieliśmy w sercu i głowie podoba się graczom.

– komentuje nagrodę Radosław Ratusznik, Game Director z One More Level.

To jeszcze nie koniec

Twórcy rozwijają swoją filozofię dewelopmentu w pracach nad sequelem.

Wierzymy, że ta nagroda to efekt jasnej wizji gry, której trzymamy się od początku procesu produkcyjnego. Staraliśmy się przede wszystkim zrozumieć jakie są potrzeby graczy, do których chcemy trafić – czego oczekują, co sprawi im radość. Jako zespół razem zgodziliśmy się co do podstaw designu Ghostrunnera i kierunku w jakim chcemy iść również z przyszłymi produkcjami. Dowodem, że to podejście działa, może być sprzedaż już ponad 1,6 miliona kopii oraz duża ilość pozytywnego feedbacku od graczy, jaki do nas trafił.

– dodaje Szymon Bryła, CEO i Head of Studio, One More Level.

Oprócz nagrody dla indie gry dekady dla Ghostrunnera, jury Digital Dragons przyznało specjalną nagrodę uznania redaktorowi Mateuszowi Witczakowi za 10-lat działalności na rzecz branży. The Medium zostało docenione w trzech kategoriach, w tym za najlepszą polską grę. Nagroda dla najlepszej gry zagranicznej powędrowała do It Takes Two. Za najlepszą polską grę mobilną uznano Here be Dragons. Papetura została nagrodzona za najlepszy polski projekt artystyczny. Nagrody zostały wręczone 16 maja 2022 podczas gali Digital Dragons w Krakowie.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *