Endzone – A World Apart: Survivor Edition trafi na konsole

Zdobywca wielu prestiżowych nagród, wydawca cenionych gier indie, Assemble Entertainment, wraz z twórcami z Gentlymad Studios mają coś do ogłoszenia. Ich pozytywnie przyjęty, postapokaliptyczny city-builder, Endzone – A World Apart – trafi na konsole już 19 maja 2022 roku. Tytuł wydany pod nazwą Endzone – A World Apart: Survivor Edition ukaże się na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Będzie zawierał podstawową wersję gry wraz z DLC Prosperity.


Tytuł otrzymał niezliczone pochwały od mediów na całym świecie, z ponad 4,5 tysiącami pozytywnymi recenzjami w serwisie Steam. Gra Endzone – A World Apart dzięki swoim skomplikowanym systemom rozgrywki, głębokim mechanikom oraz rozbudowanym systemom symulującym warunki pogodowe i środowiskowe, jest często porównywana do innych tytułów. Mowa o Banished, Frostpunk czy Surviving the Aftermath. Konsolowa wersja wprowadzi graczy w świat Endzone. Będą w nim odpowiedzialni za ostatnią istniejącą społeczność ludzi, którzy jako pierwsi wyszli na powierzchnię Ziemi. Na dodatek spędziwszy ostatnie 150 lat w podziemnych bunkrach.

Więcej o grze Endzone – A World Apart: Survivor Edition

Zanurz się w świecie skażonym promieniowaniem. Endzone – A World Apart: Survivor Edition stawia na barkach graczy niezwykle odpowiedzialne zadanie. Jest nim odbudowanie cywilizacji i zarządzanie dobrobytem ostatniej ludzkiej osady na planecie. Wśród powierzonych im obowiązków znajdzie się m.in. budowanie struktur mieszkalnych czy też tworzenie sprawnego systemu elektrycznego.

Oprócz tego będą musieli utrzymywać stabilne zapasy wody i żywności. To jednak tylko nieliczne z cennych zasobów niezbędnych do utrzymania dobrze prosperującego społeczeństwa. W przeciwieństwie do podobnych tytułów z tego gatunku, w Endzone gracze nie walczą z upiornymi ghulami i napromieniowanymi potworami. Ich przeciwnikami będzie brutalna natura. Silna na tyle, by zniszczyć osadę w ciągu jednej burzy lub zakopać ją pod gorącymi piaskami w trakcie suszy.

Kluczowe cechy Survivor Edition

Endzone – A World Apart: Survivor Edition ukaże się w dystrybucji cyfrowej na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S 19 maja 2022 roku w cenie $49.99. Dzięki współpracy z globalnym wydawcą Koch Media, gracze PlayStation 5 będą mogli zaopatrzyć się w fizyczną wersję gry, dostępną w tej samej cenie.

Rozszerzenie Distant Places dla wersji na Steam

DLC Distant Places rozgrywa się wiele setek lat od momentu, w którym ludzie po raz pierwszy od czasów nuklearnej katastrofy wyszli na powierzchnię. Wcześniej, zamknięci w podziemnych bunkrach przez ponad 150 lat, próbowali uciec przed piekłem dziejącym się nad ich głowami. Rozszerzenie wprowadza wiele elementów zaproponowanych przez graczy. Są to m. in. nowe tereny do odkrycia i poznawania z pomocą balonów, którymi osadnicy świata Endzone będą mogli latać do niedostępnych dla nich krain. Umożliwi to poszukiwanie innych społeczności, pożywienia i zupełnie nowych projektów budynków.

Kluczowe cechy rozszerzenia Distant Places:

Endzone – A World Apart: Distant Places będzie dostępne na platformach Steam oraz GOG (Windows) w maju 2022 roku. Koszt będzie wynosił $7.99. Pozycja będzie dostępna także w rozszerzonej edycji Save the World. Zostanie ona uzupełniona o dodatkowe materiały, m.in. oficjalny soundtrack.

Assemble Entertainment łączy siły z organizacją One Tree Planted. Za każdą sprzedaną kopię edycji Save the World, wydawca posadzi drzewo na terenach zniszczonych na całym świecie. Dotychczas dzięki partnerstwu firm posadzono już ponad 40,300 drzew!

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

#GraczeUkrainie – to wspólna zbiórka polskich mediów oraz youtuberów. Skarbonkę Polscy gracze dla Ukrainy założyła redakcja portalu Gry-Online. Powstała ona w celu zebrania pieniędzy na wsparcie ludzi cierpiących wskutek trwającej obecnie wojny na Ukrainie. Kamieniem milowym tejże zbiórki jest 100.000 zł, jednak mocno wierzymy, że zostanie on przekroczony.

Zbiórka #GraczeUkrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *