E3 2022 odbędzie się online

E3 – jedne z największych targów gier – po raz kolejny będą wydarzeniem wyłącznie online. Taką informację ogłosiła ESA (Entertainment Software Association), powołując się na bieżące obawy związane z nadal trwającą pandemią COVID-19. Wiadomość, po raz pierwszy zgłoszona przez VentureBeat, oznacza trzeci rok z rzędu, w którym E3 pominie swoje osobiste wydarzenie z powodu pandemii.

Ze względu na realne zagrożenia dla zdrowia związane z COVID-19 podjęliśmy ważną decyzję. Potencjalny wpływ wirusa na bezpieczeństwo wystawców i uczestników sprawia, że targi w 2022 roku będą wydarzeniem dostępnym online. Niemniej jesteśmy podekscytowani przyszłością E3 i nie możemy się doczekać, by wkrótce ogłosić więcej szczegółów dotyczących imprezy.

skomentowała ESA w oświadczeniu dla VentureBeat

ESA pierwotnie planowała przywrócić E3 2022 w formie, którą doskonale znamy. Jednak wraz z pojawieniem się wariantu omicron i rosnącej liczby przypadków w Stanach Zjednoczonych, organizatorzy najwyraźniej zdecydowali, że nie warto ryzykować zdrowia tysięcy dziennikarzy, twórców gier i fanów.

Odwołanie wydarzenia E3 jest ostatnim z serii ważnych przypadków, które zostały wykolejone przez ostatni wzrost zachorowań na COVID. Zmianom uległo również rozdanie nagród Grammy (przełożone na czas nieokreślony), a Sundance Film Festival również działa – wyłącznie online.

ESA nie jest jedyną firmą, która nie może się doczekać wydarzeń związanych z grami. Krótko po wiadomości, że E3 2022 będzie wydarzeniem wirtualnym, Geoff Keighley, ogłosił, że jego Summer Games Fest również powróci w 2022 roku.

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *