Chasm: The Rift już na konsolach

Zapraszamy na prawdziwą podróż w czasie. Pora zapomnieć o nowoczesnych boomer shooterach i sięgnąć po klasykę. Chasm: The Rift, kultowy klasyczny FPS z 1997 roku powraca i po raz pierwszy jest dostępny na konsolach! Oczywiście wraz ze wszystkimi poprawkami i udogodnieniami, jakich może oczekiwać współczesny gracz. Łap więc za kontroler i podejmij się wyzwania walki z czasem!


Wydawca SNEG przywrócił do życia oryginalne Chasm: The Rift, dzięki czemu gra trafiła na konsole Xbox One, Series S/X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Nowe wydanie oferuje pełne wsparcie 4K na konsolach obecnej generacji oraz sterowanie dostosowane do nowoczesnych kontrolerów dla wszystkich platform, także na Steam Deck. Dodatkowo sprzęt Sony i Nintendo będzie obsługiwał celowanie żyroskopami, a posiadacze PS5 będą mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami związanymi z korzystaniem z kontrolera DualSense, w tym wibracjami HD (również na Switchu) i adaptacyjnymi spustami. Do gry dodano także szereg funkcji poprawiających jakość rozgrywki, takich jak lepsza kontrola postaci, dostosowywanie celownika czy skalowanie trudności – to tylko niektóre z usprawnień.

O co chodzi w samej grze?

Chasm: The Rift gracz wciela się w członka specjalnej jednostki komandosów, który w niewyjaśniony sposób trafia do dziwnego i tajemniczego miejsca. Mężczyzna od razu czuje, że nie jest tu sam. Obraca się i ma zaledwie chwilę, by oddać strzał zabijający mutanta, który pędził w jego kierunku. Gęsta atmosfera strachu unosi się w powietrzu, ciało przechodzą ciarki, a w umyśle rodzą się wizje najstraszniejszych horrorów.

Oddając strzał za strzałem, walczy z coraz dziwniejszymi bestiami przypominającymi groteskowe mutacje istot, które niegdyś znał. Nagle niewytłumaczalne staje się jasne, choć ciągle szalenie zaskakujące. W atmosferze Ziemi powstały szczeliny czasowe, które przemieniły normalne formy życia w coś, co nie zrodziłoby się nawet w najgorszych koszmarach. Wtedy dochodzi do niego, że odpieranie ataków i zabijanie potworów to nie wszystko. Trzeba zniszczyć również tunele czasowe, aby ostatecznie uwolnić planetę od śmiercionośnych mutantów.

Najważniejsze cechy gry Chasm: The Rift

💥 Klasyk powraca! Zapomnij o współczesnych boomer shooterach i zagraj w klasykę gatunku. Nieważne czy mierzyłeś się z tym tytułem przed laty, czy zawsze chciałeś wypróbować tę perełkę lat 90. To idealny moment, by sięgnąć po Chasm: The Rift! Rozsiądź się wygodnie na kanapie lub weź ją ze sobą, jeśli grasz na konsolach przenośnych, i ciesz się możliwością masakrowania groteskowych bestii.

💥 Oldschoolowa strzelanka skrojona pod współczesnego gracza. Udoskonalona grafika z pełnym wsparciem dla 4K, poprawiony design dźwięku, pełne sterowanie padem, osiągnięcia oraz 12 wersji językowych. Masa udogodnień przy zachowaniu niepowtarzalnego klimatu.

💥 To w 1997 już to było?! Pamiętasz, kiedy wspominaliśmy, że będziesz odcinał potworom kończyny? Nie? To będziesz! I to dosłownie! Pozbycie się zmutowanych monstrów będzie wymagało odpowiednich środków. Bestie są w stanie atakować, nawet gdy brakuje im kilku kończyn. Nie wahaj się więc, by położyć kres ich cierpieniu. Gwarantuję, że zrobisz wszystkim przysługę.

💥 Odpowiednie narzędzia pracy. Bogaty wybór broni, a wśród nich unikalny Blade Gun. Zapomnij o zwykłym shotgunie, w Chasm: The Rift będziesz mieć Super Shotguna! Nie wspominając już o Mega Destroyerze. Co to takiego? Odkrycie pozostawiamy Tobie!

💥 Jeszcze więcej mięska. Twórcy doceniają zaangażowanie graczy, dlatego wersja na PC wspiera fanowskie modyfikacje. Sprawdź kartę Steam gry, by dowiedzieć się, w jaki sposób dołożyć swoje trzy grosze.

Chasm: The Rift jest dostępny na konsolach Xbox One, Series S/X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Grę znajdziecie w cyfrowych sklepach, odpowiadających każdej z platform. Ponadto pecetowi gracze mogą wypróbować demo dostępne na Steam (teraz ze wsparciem dla Steam Deck) oraz GOG.com.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *