Assemble Entertainment – nowy dystrybutor gier z portfolio Mixtvision Games

Niezależny wydawca Assemble Entertainment oraz Mixtvision ogłosiły długoterminową współpracę, w ramach której Assemble zajmie się dystrybucją gier z portfolio partnera. Znajdują się w nim takie nagradzane tytuły jak FAR: Lone Sails, Interrogation: You Will Be Deceived, Minute of Islands, A Juggler’s Tale oraz Onde. Cechą wspólną gier jest wysoka jakość z ponad 80% (a w niektórych przypadkach ponad 90%) pozytywnych recenzji w serwisie Steam.


Assemble ma dopiero trochę ponad pięć lat i fakt, że Mixtvision powierzyło nam swoje całe portfolio to nie tylko wielki zaszczyt, ale również niesamowite docenienie naszej dotychczasowej pracy. Każdy tytuł nowego partnera ma w sobie coś specjalnego i aż płonie od kreatywności. Będziemy nadal nieść ten płomień i cieszymy się, że będziemy pracować z wspaniałymi deweloperami gier. Możemy ich zapewnić, że ich dzieła są w dobrych rękach.

skomentował Stefan Marcinek, założyciel i prezes Assemble Entertainment.

Jestem bardzo dumny z tego co osiągnęliśmy z naszym działem wydawniczym od momentu założenia spółki. Szczególnie dziękuję Benjaminowi Feldowi, który stworzył naszą cyfrową dystrybucję i pozwolił nam odnieść sukcesy jako niezależny wydawca, dzięki świetnym i nagradzanym grom. Cieszę się, że znaleźliśmy doskonałego partnera w postaci Assemble, które dzieli z nami cel i filozofię angażowania graczy za pomocą gier opartych na dobrej i emocjonalnej historii.

powiedział Sebastian Zembol, założyciel i prezes Mixtvision.

Rewolucja!

Mixtvision zostało założone w 2005 roku jako niezależna, kreatywna spółka medialna. Ich główną działalnością było wydawanie książek dla dzieci. Jednak bardzo szybko spółka zaczęła odkrywać nowe środki przekazu dla opowieści. Firma rozszerzyła swój dział cyfrowy, tworząc z niego nagradzanego i multiplatformowego wydawcę gier niezależnych. Wraz z nowo podpisaną współpracą Mixtvision zamierza zmienić sposób wydawania książek dla dzieci i młodzieży. Spółka dalej będzie zajmowała się różnymi środkami przekazu, a formaty cyfrowe pozostaną ważnym elementem marki.

Najbardziej znanym tytułem wydanym przez Mixtvision jest FAR: Lone Sails, nagradzana i pełna atmosfery przygoda szwajcarskiego studia Okomotive. Nowe tytuły pod skrzydłami Assemble otrzymały wiele nagród, nominacji i wyróżnień.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *