5 sposobów optymalizacji w Motoroli

Motorola nie szczędzi starań, by oferować swoim użytkownikom jak najlepsze funkcje oprogramowania. Marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida, tworząc integracje z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać funkcje systemu Android, Motorola tworzy na jego podstawie optymalne funkcje, dzięki którym ze smartfonów korzysta się jeszcze przyjemniej.


1. Łatwa zmiana platformy

Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰. Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu. Użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na powolne przesyłanie kopii zapasowych z chmury.

2. Personalizacja

Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widżetów po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób intuicyjny i osobisty. Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto, takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby.

3. Asystent głosowy

Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc. Dzięki niemu możemy zadzwonić do znajomego czy też otworzyć ulubione aplikacje. W wybranych urządzeniach Motoroli jest także specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.

4. Połączenia wideo

W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo. Dzięki nowo wprowadzonej platformie Ready For Motorola poszła jeszcze dalej. Teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu. Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 MP, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie i w żywych kolorach, lub ultraszerokokątnego obiektywu 16 MP, który umożliwia uchwycenie w kadrze większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo. Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.

5. Zabezpieczenia

Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione. Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.

źródło: informacja prasowa Motorola Polska / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *