Wczesny dostęp do Path of Exile 2 hula w najlepsze

Oczekiwany przez wielu fanów gier RPG akcji, Path of Exile 2, zadebiutował 6 grudnia we wczesnym dostępie na wszystkich wspieranych platformach. W ramach early access gracze mogą wybierać spośród sześciu klas postaci oraz korzystać z różnorodnej zawartości, która staje się dostępna po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Gra oferuje również możliwość kooperacji na jednej kanapie, a także obsługuje cross-play, co oznacza, że postępy są synchronizowane niezależnie od platformy, na której gramy.


Gracze otrzymują mroczną, ponurą przygodę, w którą mogą się zaangażować samodzielnie lub w drużynie liczącej do sześciu osób. W ramach wczesnego dostępu do Path of Exile 2 mają możliwość wyboru spośród sześciu klas postaci: mnicha, wojownika, strażnika, najemnika, wiedźmy lub czarodziejki. W miarę postępów w grze, każda klasa ma szansę awansować do dwóch różnych ról postaci (ascendancy), co okaże się szczególnie przydatne podczas walki z falami wrogów po zakończeniu głównego wątku fabularnego.

Akcja gry rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach z oryginalnego Path of Exile. Chociaż opustoszałe Wraeclast zostało uratowane, Hrabia Ogham, kuszony obietnicą władzy, ponownie szerzy Zepsucie (Corruption). Nieumarli znów ożywają, a zmutowane bestie kontynuują swoje niszczycielskie działania. Pod wpływem Zepsucia, Hrabia wydaje wyrok śmierci na tych, którzy kwestionują jego decyzje. Gracze, uciekając przed śmiercią, muszą odnaleźć Nasiono Zepsucia (Seed of Corruption), które stanowi źródło zła rozprzestrzeniającego się w krainie.

W trakcie wczesnego dostępu gracze stawią czoła 50 bossom oraz 400 różnym rodzajom potworów. Po ukończeniu wątku fabularnego czeka na nich siedem różnych systemów endgame’owych, takich jak Ascension Trials, Delirium oraz Ritual. Dodatkowo, w grze dostępny jest nowy poziom trudności kampanii – Cruel Difficulty, który umożliwia graczom ponowne odkrycie Wraeclast w bardziej wymagający, ale i lepiej wynagradzający sposób.

Jakie są Wasze pierwsze wrażenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *