Totalizator Sportowy i Fundacja Indie Games Polska promują gamedev

Totalizator Sportowy i Fundacja Indie Games Polska przedłużają swoją współpracę. Pierwszy podmiot nadal będzie partnerem strategicznym realizowanych przez fundację inicjatyw. Mowa o audycji Polska w grze i serii Hall of Fame, w której słuchacze mogą poznać najbardziej zasłużone osoby związane z tworzeniem gier komputerowych. Totalizator Sportowy będzie także partnerem głównym kolejnego wydania największego raportu o kondycji polskiej branży gamedev: polskigamedev.pl, w którym znajdą się reportaże, analizy, wywiady oraz felietony.


Cieszymy się z dotychczasowej współpracy z Totalizatorem Sportowym, więc jeszcze z większą radością możemy ogłosić, że nadal będziemy działać razem. Od lat mówi się o tym, że “Polska grami stoi”, co potwierdzają zarówno głośne, zagraniczne sukcesy naszych deweloperów, jak i liczba niezależnych twórców. To wielkie talenty, które wspieramy jako fundacja, a z pomocą Totalizatora Sportowego możemy jeszcze lepiej promować ambitne projekty, by zachęcać i inspirować każdego do spróbowania swoich sił w branży.

– mówi Jakub Wójcik, prezes Fundacji Indie Games Polska.

Współpraca między Totalizatorem Sportowym a Fundacją Indie Games Polska ma wypromować sektor gier wideo jako ważny segment przemysłów kreatywnych i przyszłościowe miejsce pracy. Jest ona także instrumentem edukacji na temat kultury cyfrowej w Polsce.

Totalizator Sportowy ma nie tylko misję wspierania sportu i kultury, lecz także chce być partnerem w rozwijaniu technologii służących rozrywce, które są kluczowym elementem naszego biznesu. Gaming stanowi ważną część gospodarki światowej i Polska udowodniła już, że jest silnym graczem. Przedłużenie współpracy z FIGP pozwoli nam promować utalentowanych twórców i dać graczom możliwość poznawania coraz to lepszych polskich produkcji.

– mówi Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Prężny rozwój

W minionych latach Totalizator Sportowy był partnerem Kongresu Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł, który odbył się podczas Game Industry Conference. Był także współorganizatorem konkursu na mobilną grę losową i pierwszej edycji jamu #ZostanWDomuRobGry. Jego eksperci dzielili się także swoją wiedzą na łamach portalu PolskiGamedev.pl i na platformie edukacyjnej Indie Booster.

Fundacja Indie Games Polska powstała w 2015 roku. Jej celem jest wsparcie rozwoju branży gier wideo, ze szczególnym uwzględnieniem twórców niezależnych, oraz promocja gier wideo jako równoprawnego uczestnika rynku kultury.

Fundacja zorganizowała wiele wydarzeń, w tym polskie stoiska targowe podczas imprez branżowych na całym świecie, szkolenia w wersjach stacjonarnych oraz online, jamy, przyjęcia networkingowe, system doradztwa prawnego i konferencje. Fundacja prowadzi serwis informacyjno-publicystyczny PolskiGamedev.pl, który współorganizuje ważne branżowe inicjatywy i patronuje im, służy również wsparciem merytorycznym dla organizatorów. Organizacja pełni też funkcję przedstawiciela i jednego z głosów branży w kontaktach z instytucjami rządowymi, samorządowymi i międzynarodowymi.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *