TikTok oficjalnym partnerem Tomorrowland 2023

TikTok zabiera swoją społeczność w podróż na jeden z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie! Podczas trwania Tomorrowlandu fani muzyki będą mogli obejrzeć na TikToku ponad 20 transmisji LIVE z koncertów gwiazd. Co jeszcze przygotowano dla fanów muzyki elektronicznej w aplikacji?


TikTok i Tomorrowland łączą siły i zapraszają społeczność do świata muzyki, jedności i magii na jeden z najbardziej legendarnych festiwali muzycznych. Ten rozpocznie się już 21 lipca 2023.

Festiwalowe wrażenia na wyciągnięcie ręki

TikTok jako partner wydarzenia przybliży fanów muzyki do ich ulubionych gwiazd i pozwoli im poczuć atmosferę święta muzyki elektronicznej. Podczas trwania festiwalu TikTok udostępni 24 transmisje na żywo z udziałem światowej sławy artystów, DJ-ów i producentów. Mowa o Steve Aoki, Dimitri Vegas & Like Mike, Amber Broos, Lost Frequencies, Timmy Trumpet, Afrojack & Armin Van Buuren i innych, którzy wystąpią na scenie głównej Tomorrowlandu.

Jesteśmy podekscytowani, że tego lata będziemy mogli podzielić się z fanami naprawdę niesamowitymi treściami. TikTok otworzył dla nas drzwi do nowego świata. Nie widzieliśmy takiego głodu nowych treści od czasów naszych pierwszych aftermovies z Tomorrowlandu. Filmy z podsumowaniem festiwalu docierały do wszystkich zakątków świata zanim tradycyjne media społecznościowe zaczęły ograniczać zasięg twórców. Nie możemy się doczekać, aby pokazać całemu nowemu pokoleniu, o co chodzi w festiwalu Tomorrowland.

– mówią Dimitri Vegas & Like Mike, których usłyszymy na scenie głównej festiwalu.

W aplikacji pojawią się również playlisty, centrum wyszukiwania i aktywacje, dzięki którym społeczność będzie mogła wczuć się w festiwalowy klimat. Specjalny hasztag #Tomorrowland i oficjalny profil Tomorrowland na TikToku to miejsca, w których fani będą mogli znaleźć treści, artystów, muzykę i transmisje LIVE z dwóch festiwalowych weekendów.

Globalny fenomen

Tomorrowland słynie z niezwykłej i oryginalnej scenografii, wysokiej jakości produkcji i oprawy inspirowanej science fiction i fantasy. Odbywający się każdego lata w Belgii festiwal, w którym w tym roku weźmie udział ponad 400 000 fanów, gości różnorodne gatunki muzyki elektronicznej. Jest to m.in. house, techno, trance i drum and bass. Podczas tegorocznej, 17. edycji Tomorrowlandu na 16 scenach wystąpi ponad 750 artystów. Będzie można ich oglądać przez dwa weekendy od 21 do 23 lipca oraz od 28 do 30 lipca 2023. Festiwal Tomorrowland jest niezwykle popularny wśród społeczności TikToka. Filmy z hashtagiem #Tomorrowland zdobyły już ponad 2,8 miliarda wyświetleń. Twórcy i artyści oznaczają w ten sposób swoje ulubione treści związane z wydarzeniem.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Tomorrowlandem, jednym z największych i najbardziej kultowych festiwali na świecie. Dzięki legendarnemu zestawieniu gwiazd i prawdziwie globalnej publiczności, Tomorrowland jest idealnym partnerem festiwalowym dla naszej powiększającej się społeczności miłośników #ElectronicMusic, którzy gromadzą się na TikTok. Chcemy rozwijać naszą relację z tym gatunkiem muzycznym i cieszymy się, że możemy pomóc w dalszym rozwoju festiwalu, udostępniając naszej społeczności 24 transmisje na żywo i gwarantując kompleksowe doświadczenie #Tomorrowland na TikToku.

– komentuje Michael Kümmerle, Business Development Lead, Global Music Content & Partnerships TikTok.

#ElectronicMusic na TikToku

#ElectronicMusic z 6,9 miliardami wyświetleń to główne miejsce dla fanów muzyki na TikToku, w którym mogą odkrywać kulturę, artystów, muzykę elektroniczną i taneczną. W raporcie IMS Business Report 2023 uznano, że TikTok to centralne miejsce zaangażowania fanów. To także kluczowy czynnik przyczyniający się do rozwoju kultury muzyki tanecznej, która może pochwalić się obecnie większą liczbą twórców niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu ostatnich kilku lat, TikTok miał swój udział w zwróceniu uwagi społeczności na światowej sławy artystów i DJ-ów. M.in. Calvina Harrisa, Shygirl, BICEP, Fred again…, Annie Mac, Nia Archives i Venbee.

TikTok wspiera rozwój kultury i co roku nawiązuje współprace z kultowymi wydarzeniami kulturalnymi. Są to Amsterdam Dance Festival, Untold Festival w Rumunii, Festiwal Sziget w Budapeszcie czy polski OFF Festiwal.

źródło: informacja prasowa 24/7Communication

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *