Techland i Olivier Derivière prezentują Dying Light 2 Stay Human – Behind the Music

Teraz możemy doświadczyć z bliska ujmującej ścieżki dźwiękowej z Dying Light 2 Stay Human wraz z jej twórcą Olivierem Derivièrem. To nominowany do BAFTA zdobywca wielu nagród. W tych kilku odcinkach kompozytor przedstawia swój proces twórczy oraz wyjawia, jak złożona i pełna mocy muzyka nadaje życia grze.


W dynamicznym wideo widz poznaje innowacyjne podejście Oliviera do kompozycji i designu dźwięku. Współpraca z Techlandem, z jej kulminacją w postaci wspólnego projektu z London Contemporary Orchestra, miała na celu stworzenie porywającej ścieżki dźwiękowej. Ta miała dobrze współbrzmieć z wielkimi przestrzeniami miasta Villedor. W kolejnych odcinkach kompozytor zagłębia się w szczegóły związane z kompozycją idealnej oprawy do sekwencji parkourowych. Mówi także o samej strategii urozmaicającej narrację muzyką oraz o sposobach na dodatkowe muzyczne uderzenie w scenach walki.

Najwspanialszym aspektem pracy nad ścieżką dźwiękową do Dying Light 2 było to, że wielu graczy skontaktowało się ze mną bezpośrednio, by wyrazić swój entuzjazm na temat muzyki. Opowiadali mi o emocjach, jakie czuli podczas parkouru, walki, budowy świata i odkrywania historii. To spełniło moją nadzieję – graczom spodobała się muzyka, zanurzyli się w niej. Czuli, że miała ona wpływ na ich rozgrywkę. Ciągle jestem pod wrażeniem, że dostaliśmy tak pozytywną reakcję i dziękuję Techlandowi za możliwość odkrywania muzyki w Dying Light 2 jak nigdy wcześniej.

– mówi Olivier Derivière.

Muzyka miasta

W filmach Olivier podkreśla wyjątkowym brzmieniem nową falę zniszczenia, która przetoczyła się przez świat Dying Light 2 Stay Human. O pomoc w tworzeniu tego dźwięku poprosił Nicolasa Brasa. To znany twórca instrumentów i muzyk, który skonstruował elektryczny psałterion. Wykonany z metalu, pokręcony i wygięty zgodnie z wizją projektanta, instrument był jednym z wielu elementów, który został wykorzystany do powstania porywającej ścieżki dźwiękowej gry.

Praca z Olivierem to dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy dumni mogąc przedstawić jej rezultat w postaci muzyki do Dying Light 2 Stay Human milionom graczy na całym świecie. Olivier to niezrównany kompozytor i deweloper, który rozumie potencjał gier wideo i pragnienia graczy. Był i jest on integralną częścią naszego zespołu, który wsparł poprzez stworzenie wyjątkowego systemu kontroli dźwięku, reagującego na wydarzenia w grze. Efekty tej współpracy są niesamowite i nie ma wątpliwości, dlaczego Olivier uznawany za jednego z największych ekspertów w branży.

– mówi Paweł Marchewka, prezes Techlandu.

Zapraszamy do obejrzenia filmów o ścieżce dźwiękowej Dying Light 2 Stay Human. Dostępne są na oficjalnym kanale YouTube Techland.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *