Samsung i AMD: współpraca przyspieszająca vRAN

Samsung ogłosił podjęcie nowego projektu współpracy z AMD w celu udoskonalenia zwirtualizowanej sieci RAN (vRAN) 5G na potrzeby unowocześnień. Współpraca odzwierciedla nieustające zaangażowanie firmy we wzbogacanie ekosystemów vRAN i Open RAN. Wszystko celem pomocy operatorom w budowaniu i modernizowaniu sieci mobilnych charakteryzujących się niezrównaną elastycznością i zoptymalizowaną wydajnością.


Obie firmy przeprowadziły kilka rund testów w laboratorium Samsunga, by potwierdzić wysoką pojemność i wydajność na poziomie telekomunikacyjnym. Wykonano testyprzy użyciu pasm FDD i szerokich pasm TDD Massive MIMO, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu zużycia energii. W ramach współpracy firma Samsung wykorzystała wszechstronne oprogramowanie vRAN zintegrowane z nowymi procesorami AMD EPYC™ 8004, koncentrując się na technologiach telekomunikacyjnych i inteligentnych urządzeniach brzegowych. Podczas weryfikacji technicznej procesory EPYC 8004 w połączeniu z rozwiązaniami vRAN firmy Samsung zapewniły zoptymalizowaną pojemność komórek przypadającą na serwer. Nie zabrakło także wysokiej wydajności energetycznej.

Samsung będzie kontynuować współpracę z AMD, by ułatwić akcelerację vRAN i Open RAN dla 5G oraz wprowadzać innowacje w sieciach nowej generacji.

Ekosystem Samsung vRAN

Samsung poczynił znaczne postępy w zakresie swojego ekosystemu vRAN. Rozszerzył współpracę z wiodącymi w branży dostawcami oferującymi szereg technologii. To m.in. procesory, serwery COTS, platformy kontenerowe (CaaS), transport xHaul i rozwiązania chmurowe. Silny i rozwijający się ekosystem ilustruje wiodącą pozycję firmy w oferowaniu rozwiązań vRAN i Open RAN, które są niezawodne, zrównoważone i uzyskują wydajność klasy telekomunikacyjnej. Ba, nawet ją przewyższają. Firma udowodniła swoją rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie sieci komercyjnych dla operatorów Warstwy 1 w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Samsung jest także pionierem w skutecznym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G. M.in. chipsetów, modułów radiowych i rdzeni. Poprzez ciągłe badania i rozwój gigant motywuje branżę do rozwoju sieci 5G dzięki swojemu wiodącemu na rynku portfolio produktów. Od vRAN 3.0, Open RAN i Core po rozwiązania dla sieci prywatnych i narzędzia do automatyzacji oparte na sztucznej inteligencji. Obecnie firma dostarcza rozwiązania sieciowe operatorom komórkowym. Zapewniają one łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *