Na przestrzeni lat marka iRobot zaprezentowała wiele przełomowych rozwiązań. Jednym z nich jest modułowa konstrukcja, która jest cichym, skrywanym przez obudowę, bohaterem. To ona sprawia, że urządzenia tej marki działają przez długie lata i pozwalają, na co dzień cieszyć się szeregiem efektywnych technologii oferowanych przez producenta.
Marka iRobot pierwszego robota odkurzającego Roomba zaprezentowała w 2002 roku i od tego czasu zaczęła popularyzować nową kategorię produktową. Do tego momentu firma była znana z produkcji urządzeń do zadań specjalnych, które, można śmiało stwierdzić, współtworzyły historię XXI wieku, nie schodząc z nagłówków mediów na całym świecie. iRoboty mają na koncie udział w wielu niemożliwych do wykonania lub niebezpiecznych dla człowieka misjach. Można tu wymienić chociażby badanie poziomu skażenia po katastrofie w Fukushimie. Nawet badania w Zatoce Meksykańskiej po awarii tankowca, czy też pomoc w badaniu niedostępnych dla człowieka korytarzy Wielkiej Piramidy w Gizie.
Doświadczenia zdobyte w ten sposób zostały wykorzystane w robotach, które zagościły w naszych domach i dbają o porządek. O tym jak słuszna była ta idea najlepiej świadczy fakt sprzedaży kilkudziesięciu milionów iRobotów Roomba, Braava czy Combo oraz liczne grono naśladowców. Zainteresowanie ze strony klientów oraz wsłuchiwanie się w ich potrzeby pozwoliło firmie odpowiednio rozwijać jej urządzenia, aby stały się najlepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Dziś iRobot posiada ponad 1000 patentów w dziedzinie robotyki, co stawia firmę w światowej czołówce. Jednak przede wszystkim przekłada się to na najwyższą efektywność urządzeń. Wiele z nich ma bezpośrednie przełożenie na ich długowieczność.
Sekret długowieczności
Przez ponad dwie dekady swojej obecności na rynku domowe iRoboty znalazły kilkadziesiąt milionów nabywców. Bardzo często można spotkać roboty tej marki, które swoją misję utrzymania porządku rozpoczęły wiele lat temu i nadal z powodzeniem wykonują swoje obowiązki. Z jednej strony wynika to z faktu, że nad ich opracowaniem czuwali najlepsi specjaliści. Równie ważne okazały się jakość wykonania, jak również wyjątkowy sposób ich projektowania. Inżynierowie już na początku wieku wiedzieli, że niektóre elementy konstrukcji będą się zużywały ze względu na charakter swojej pracy. Użyte w robotach gumowe szczotki główne, ale również szczotka boczna są w ciągłym ruchu. Narażone są przez to na uszkodzenia mechaniczne. Silniki, które napędzają je oraz koła mogą ulec uszkodzeniu ze względu na środowisko pracy. Natomiast akumulatory tracą z czasem swoją wydajność.
Między innymi z tych powodów twórcy zdecydowali się postawić na zaprojektowanie robota, który składa się z modułów. Poszczególne z nich ukryte w korpusie urządzenia, jednak ich wymiana nie jest skomplikowana. Ułatwia to pracę autoryzowanemu serwisowi, a całość jest zaprojektowana tak, by mogła być wykonana z łatwością przez każdego użytkownika. Każde urządzenie czyszczące wymaga okresowej konserwacji np. oczyszczenia szczotek. iRobot ułatwia te czynności poprzez oznaczenie kolorystyczne elementów, które mogą tego wymagać. We wcześniejszych modelach był to kolor żółty, który obecnie zastępowany jest zielonym. To kolejne czynniki, które sprawiają, że domowe iRoboty są długowieczne.
Wsparcie
Marka iRobot doskonale zdawała sobie sprawę z faktu, że tak innowacyjny produkt będzie wymagał najwyższego poziomu wsparcia dla użytkowników. Wypracowane przez ponad dwie dekady standardy sprawiają, że obecnie w przypadku większości działań serwisowych naprawione urządzenie wraca do użytkownika po około 3 dniach roboczych. Wszystko odbywa się za pośrednictwem kuriera. Szybkość działania serwisu jest zasługą autoryzowanych importerów i dystrybutorów marki iRobot. W Polsce jest to DLF Sp. z o.o., która poddaje jakość świadczonych przez siebie usług posprzedażowych niezależnemu audytowi. Dzięki temu od wielu lat zdobywa prestiżowe wyróżnienie Gwiazda Jakości Obsługi. W skali globalnej serwis polskiego importera oceniany jest przez iRobot jako jednen z najlepszych na świecie.
Filozofia marki iRobot zakłada, że jej roboty mają być urządzeniami, które wyręczą nas w domowych obowiązkach. By tak się stało muszą być niezawodne i długowieczne. Jest to rozwiązanie korzystne dla użytkownika, ale również środowiska.
źródło: informacja prasowa DLF / iRobot Polska / Rumour
W trakcie poszukiwania w internecie pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twoją pracę. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często wpadał, by przejrzeć nowe rzeczy.