Przed nami premiera Super Catboy

Wszystko, co związane jest z kotami bardzo nam się podoba. Niezależny deweloper Pixelpogo i wydawca Assemble Entertainment ogłosili, kiedy wydadzą swój debiutancki tytułu Super Catboy, będącego komiczną platformówką z elementami gry akcji i strzelaniny.


Super Catboy pojawi się wiosną 2022 roku. Gra opowiada historię tytułowego Catboya oraz jego kompanki Weapon Girl. Razem będą skakać, wspinać się, używać swoich pazurów oraz strzelać, przedzierając się przez krainy wypełnione hordami nikczemnych, zmutowanych, psów, by ostatecznie skonfrontować się ze złowieszczym Dr. Ungefugiem. Gra wyróżnia się wyjątkowym stylem graficznym, który puszcza oczko do epoki 16-bitowej, ale robi to w nowoczesnym stylu. Przez to deweloperzy połączyli wszystko co najlepsze z tamtej ery wraz z najnowszymi mechanikami rozgrywki. Kilka dni temu ukazał się nowy materiał zza kulis, w którym autorzy gry pokazują i omawiają, co jeszcze czeka na graczy przy okazji premiery Super Catboy.

Mały powrót do przeszłości

– Wszyscy byliśmy dziećmi lat 90., dorastającymi przy grach takich, jak Megaman X, Super Mario World czy Donkey Kong Country, więc naszym marzeniem było stworzenie takiej gry, w którą sami zagralibyśmy z dumą. Mamy nadzieję, że gracze będą mieli równie wiele frajdy z grania w Super Catboy, co my z tworzenia gry. 

powiedział Thomas Flachs, współzałożyciel Pixelpogo.

Coś niecoś o świecie w Super Catboy

Uzbrojony po zęby, pazury i wąsy, zarówno Catboy jak i jego drapieżna pomagierka Weapon Girl, będą przemierzać przez ośnieżone góry, nieziemsko wyglądające lasy, opuszczone fabryki. I to w totalnie kocim stylu, wkraczając na teren prywatny i mając ten fakt absolutnie w nosie. Super Catboy jest platformówką kipiącą od akcji, z szybkim tempem rozgrywki i różnorodnymi mechanikami, które łączą elementy gier run’n’gun z lat 90. wraz z walką wręcz oraz przeskakiwaniem przeszkód. Dopełnieniem tego wielowymiarowego gameplayu jest fabuła serwowana w pixel-artowych przerywnikach.

Super Catboy ukaże się na platformy Windows PC oraz Mac na Steamie wiosną 2022. Dalsze informacje o grze i ekipie deweloperskiej dostępne są na oficjalnej stronie Super Catboy.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *