Parownica do dezynfekcji i odświeżania | Laurastar

By ubrania, okrycia wierzchnie czy pościel wyglądały świeżo i co najważniejsze były zdezynfekowane, nie musimy ich za każdym razem prać w wysokiej temperaturze. W tym celu możemy wykorzystać parownicę. Urządzenie to służy też do usuwania zagnieceń z płaszczy i kurtek, które mogą ulec zniszczeniu podczas prasowania żelazkiem.


Parownica to urządzenie wyposażone w generator strumienia pary. Wbrew pozorom nie zastępuje żelazka, a służy przede wszystkim do odświeżania i dezynfekcji ubrań i przedmiotów codziennego użytku. Dzięki niej możesz nie tylko odświeżyć garderobę, ale także zdezynfekować zabawki, klamki, okulary czy klucze. Parownica sprawdza się również do odświeżenia kanap, foteli, zagłówków lub zasłon. Do wyboru masz modele o różnych rozmiarach i pojemności. W przypadku parownicy nie ma obawy o przypalenia, gdyż parę można stosować do wszystkich rodzajów tkanin i powierzchni.

Co może para?

Sekret skuteczności parownicy tkwi w samej parze i sposobie, w jaki jest wytwarzana. Urządzenia Laurastar generują Ultradelikatną Suchą Parę DMS (Dry Microfine Steam), która jest w 100% gazem i nie zawiera cząsteczek wody w stanie ciekłym. Ta ultradelikatna i higieniczna para w 100% przenika przez materiał, pozostawiając go suchym, odświeżonym i oczyszczonym. Dzięki całkowitemu usunięciu wilgoci, w wyprasowanej tkaninie nie namnażają się mikroorganizmy, nie powstaje nieprzyjemny zapach wilgoci oraz znikają inne, nieprzyjemne wonie np. dymu papierosowego. Dzięki temu pary tej można używać do odświeżania ubrań, które na co dzień zakładamy.

Parownica kontra bakterie i wirusy

Jak przypomina Światowa Organizacja Zdrowia, wirusy i bakterie mogą być przenoszone we włóknach tkanin. Jak się ich pozbyć? Tu z pomocą przychodzi parownica. Traktowanie tkanin Ultradelikatną Suchą Parą Laurastar to sposób na skuteczną dezynfekcję materiału, który wystawiony jest na ciągły kontakt z drobnoustrojami z zewnątrz, w szczególności podczas korzystania z transportu miejskiego czy przebywania w dużych skupiskach ludzkich. Wyniki badań naukowych dowodzą, że Utradelikatna Sucha Para (DMS) Laurastar w kilka sekund eliminuje 99,9% wirusów, 99,9% bakterii i 100% roztoczy. Dlaczego drobnoustroje nie są odporne na parę? Temperatura Ultradelikatnej Suchej Pary Laurastar powoduje deformacje (zwyrodnienia) białek, z których składają się te mikroorganizmy, przez co nie mogą one dłużej spełniać swoich funkcji.

Odświeżanie parą – rozwiązanie dla alergików

Według szacunków średnio co czwarty człowiek na świecie wykazuje objawy alergii na roztocza. Co robić by je wyeliminować? Przede wszystkim należy regularnie sprzątać dom, często zmieniać prześcieradła, codziennie wietrzyć pomieszczenia w celu zmniejszenia wilgotności i utrzymywać temperaturę poniżej 20°C. Wszystkie tkaniny w domu, m.in. odzież, pościel czy zasłony trzeba jak najczęściej prać w temperaturze 60°C., gdyż larwy roztoczy są niszczone dopiero przy 58°C. Naturalnym rozwiązaniem by pozbyć się roztoczy bez użycia produktów chemicznych jest odświeżanie tkanin Ultradelikatną Suchą Parą (DMS) wykorzystywaną w parownicach Laurastar. Ten sposób sprawdza się w przypadku tekstyliów mających bezpośredni kontakt ze skórą, pluszakami czy kołdrą. 

Sposób na zagniecenia

Wprawdzie parownica nie zastąpi żelazka, ale możemy ją użyć do szybkiego rozprostowania zagnieceń na ubraniach. Jeśli chcemy szybko odświeżyć marynarkę czy kurtkę, nie musimy jej nawet zdejmować z wieszaka. Para w krótkim czasie dociera do dużej powierzchni tkaniny. Tradycyjne prasowanie może w niektórych przypadkach doprowadzić do uszkodzenia delikatnych tkanin, spowodować ich wyświecenie lub przedwczesne rozciąganie, czego unikniemy w przypadku Ultradelikatnej Suchej Pary DMS. I co nie bez znaczenia, parownice zwykle zużywają mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żelazka. Dzięki temu można z czasem obniżyć rachunki za prąd. W ofercie marki Laurastar mamy do wyboru mniejszy, przenośny model parownicy IGGI w kolorze białym lub czerwonym oraz nieco większy IZZI Plus, który sprawdza się na materacach, poduszkach czy zasłonach oraz mniejszych przedmiotach codziennego użytku.

źródło: informacja prasowa Laurastar / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *