Odwrócony city-builder Flooded wypłynie na Steam 15 marca 

Flooded, odwrócony city-builder z elementami RTS oraz roguelike uderzy w brzeg Steama już 15 marca 2023. Studio Artificial Disasters wypływa na szerokie wody ze swoją pierwszą produkcją, utrzymanym w pixelartowym stylu, odwróconym city-builderem. Tytuł to wyścig nie tylko z żywiołem, ale i z czasem, a ten upływa jeszcze szybciej pod presją. Co gorsza, woda zalewa kolejne części wyspy, zostawiając coraz mniej miejsca na stawianie budynków. Do zadań graczy będą należały między innymi: optymalizacja produkcji surowców, zbudowanie arki i dotarcie na suchy ląd. Żywioł jest jednak bezlitosny i tylko czeka na niewłaściwy ruch.


Rozgrywka we Flooded jest szybka, a zegar odliczający do uderzenia kolejnej fali prędko zbliża się do zera. Brzeg znika w mgnieniu oka, dlatego gracze muszą rozważnie rozmieszczać budynki, w przeciwnym razie fale zmyją je do morza. Pomóc mogą ulepszenia, które przyspieszają produkcję, ale i struktury opóźniające napływ wody. Powódź uderzyła na tyle niespodziewanie, że brakuje uniwersalnej rady na walkę z kataklizmem; wyspy są generowane proceduralnie, dlatego każda rozgrywka wymaga indywidualnego podejścia i planowania. Różne taktyki są dobre, jednak nie zawsze pasują do danej sytuacji – może strategia, która nie zadziałała ostatnio, sprawdzi się przy kolejnej sesji?

Bez obaw! Chociaż żywioł nadciąga, nikt nie rzuci graczy całkowicie samych na głęboką wodę. W trakcie rozgrywki będzie towarzyszyć im jeden z wyspecjalizowanych w swoim fachu dowódców; każdy z nich dysponuje specjalną umiejętnością pasywną oraz bonusem startowym, co z pewnością uprości zarządzanie malejącą wyspą. Są to między innymi: zabawny wynalazca Thomas, pracowita budownicza Ellen, Henry – obrońca o złotym sercu, czy sprytny strateg Miles. Z czasem (oraz zdobytym doświadczeniem) przyjdą również tajemnicze relikty, ułatwiające przetrwanie na małym terenie i ucieczkę z tonącego lądu. Górnicy to jednak nie jedyni ocaleni z powodzi; niestety, nie wszyscy są pokojowo nastawieni. Aby odpierać fale wrogów warto budować wieżyczki obronne, zastawiać pułapki, a także zbudować własną flotę.

Gotowi na zabawę?

Gra Flooded rozpoczęła swój żywot jako game jamowy projekt. Sukces, który odniósł twórca popchnął go do rozwijania projektu przez blisko dwa lata, implementując kolejne pomysły oraz mechaniki. Deweloperowi ze studia Artificial Disasters przyświecała myśl stworzenia świeżego tytułu, którego brakowało mu na rynku i w jaki sam chciał zagrać.

Kluczowe cechy gry

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *