Latem pojawia się wiele nowych informacji związanych z serią Dying Light. Techland ogłosił dziś szereg atrakcji, wśród których znalazła się aktualizacja do Dying Light 2: Stay Human. Zmienia ona system poruszania się, by lepiej współgrał z mechaniką znaną z pierwszej odsłony oraz z nadchodzącego Dying Light: The Beast. Oprócz tego zaplanowano darmowy weekend z pierwszą częścią gry, a także ujawniono kolejne szczegóły techniczne dotyczące The Beast. Wszystko to tworzy dobrą okazję, aby jeszcze mocniej zanurzyć się w świat tej serii.
Z każdym tygodniem oczekiwanie na premierę najnowszej odsłony zaplanowanej na 19 września 2025, staje się coraz bardziej intensywne. W ostatni poniedziałek Techland wraz z Nvidią ogłosiły, że gra otrzyma wsparcie dla technologii DLSS-4 oraz ray tracingu. Towarzyszy temu nowy zwiastun zatytułowany RTX On. Dodatkowo od dnia premiery tytuł pojawi się także w bibliotece GeForce Now, co jeszcze bardziej ułatwi dostęp do gry.
Jeszcze przed wrześniem będzie jednak okazja, by sprawdzić Dying Light: The Beast na żywo. Podczas targów Gamescom 2025 w Kolonii, w hali numer 6, pojawi się strefa Castor Woods. Tam na uczestników czekać będzie możliwość ogrania gry oraz spróbowania darmowych burgerów serwowanych przez maskotkę serii, bobra Bobera.
Dying Light za darmo w ten weekend
Zanim pojawi się okazja do odwiedzenia Castor Woods, warto wrócić do miejsca, gdzie narodziła się cała seria. Od 21 do 25 sierpnia pierwsza część Dying Light będzie dostępna za darmo na Steamie. To dobry moment, by ponownie poczuć atmosferę grozy i zobaczyć, jak tytuł, który zapoczątkował markę, wpłynął na powstanie kolejnej części. Gracze mogą też ponownie śledzić losy Kyle’a Crane’a, a dzięki czerwcowej aktualizacji Retouched Update robią to w zdecydowanie lepszej jakości niż dawniej.
Równolegle w Villedor pojawia się nowa aktualizacja do Dying Light 2: Stay Human. Zmienia ona system wytrzymałości i odczuwalnie wpływa na sposób przemieszczania się po mieście. Parkourowe triki stają się płynniejsze, ponieważ podstawowe sztuczki nie zużywają już wytrzymałości. Twórcy oparli te zmiany na opiniach graczy, co sprawia, że rozgrywka jeszcze bardziej przypomina pierwszą część serii. Szczegółowe informacje o patchu 1.24 można znaleźć w Azylu Pielgrzymów.
Na tym jednak nowości się nie kończą. W Dying Light 2 pojawia się także pakiet inspirowany dawną maskotką GRE, słonikiem Globusiem. Dzięki niemu można wcielić się w Dużego Globusia i stanąć w obronie najmłodszych, których atakują potwory przeszkadzające w zabawie. W zestawie znalazł się nie tylko sam strój, lecz także pluszowa, wybuchowa zabawka, dodająca akcji nieco humoru.
Pakiet „Maskotka GRE” zawiera:
- Strój „Duży Globuś”. Twój strój słonia wywoływał kiedyś uśmiechy na twarzach najmłodszych. Włóż go i zabijaj zombie, by wywołać uśmiech całego świata.
- Tłuczek. Tłucze i miażdży każdego wroga, który stanie ci na drodze. Im więcej staminy zużyjesz podczas każdego z zamachów, tym silniejszy będzie cios.
- Mały Globuś. Który mówi „Kocham Cię”… a potem wybucha. Pluszowa zabawka wzbudza zainteresowanie wrogów, a następnie eksploduje, zadając obrażenia w promieniu o 20% większym niż zwykły granat.
- Paralotnia zabawy. Niebo to twój plac zabaw. Czemu w ogóle miałbyś chcieć lądować? Każda zmiana kierunku, spirala i zmiana środka ciężkości to karuzela śmiechu.
- Żeton popychacza. Umieść ten szczęśliwy żeton w broni, by zyskać efekt odpychania wrogów.
Wprowadzono limitowaną wersję Dying Light 2: Summer Edition i pakiet punktów Dying Light, oferujące dodatkową walutę na dostosowanie swojego stroju. 19 sierpnia rozpocznie się również wyprzedaż serii ze zniżkami na Dying Light sięgającymi 80% i najwyższą w historii promocją na Dying Light 2: Stay Human, sięgającą 70%.
źródło: informacja prasowa better. gaming agency