Nowa seria robotów sprzątających Roomba i3+

Dokładnie tydzień temu, 13 stycznia, autoryzowany importer i dystrybutor iRobot w naszym kraju – firma DLF – poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty serii robotów odkurzających Roomba i3+. Są to zupełnie nowe modele, które poszerzą linię produktową o stylowe i zaawansowane technologicznie urządzenia. Wykorzystują one personalizowane funkcje sprzątania, dostępne w aplikacji iRobot HOME oraz w szerokim środowisku iRobot Genius.


„Innowacyjne podejście do sprzątania zawsze było i będzie miało fundamentalne znaczenie w kreowaniu naszej oferty produktowej” powiedział Keith Hartsfield, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. produktów w iRobot.
„Mamy udokumentowane doświadczenie w tworzeniu produktów, które ułatwiają życie naszym klientom. Roomba i3+ rozszerza nasze portfolio produktowe, oferując nie tylko doskonałą jakość pracy oraz wygodę, ale również zapewniając szersze możliwości personalizacji procesu sprzątania za sprawą platformy iRobot Genius. Dzięki niej Roomba serii i3+ jest w stanie ewoluować i stawać się mądrzejszą, dostarczając użytkownikowi nowych możliwości sprzątania jego unikalnego domu.”

Główna zaleta robota

Nie od dziś wiadomo, że główną zaletą takiego robota jest pożegnanie się raz na zawsze z tradycyjnym odkurzaczem. Podobnie jak pozostałe roboty Roomba i7+ oraz Roomba s9+, najnowsza seria Roomba i3+ jest kompatybilna ze stacją Clean Base. Zapewnia ona możliwość automatycznego opróżniania zbiornika robota z zebranych zanieczyszczeń. Gromadzone są one w szczelnym, wymiennym worku. Producent donosi, że pomieści on brud odpowiadający 60 cyklom pracy. Stację wyposażono także w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek. Wszystko dzięki zastosowaniu w wymiennych workach poczwórnej warstwy materiału zatrzymującego alergeny.

Roomba i3+ sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany. Porusza się wzdłuż równoległych linii. Jeżeli w trakcie pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i dokończy sprzątanie. Gdyby tego było mało, urządzenie wyposażono w filtr zatrzymujący 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Za efektywne sprzątanie odpowiada opatentowany przez iRobot 3-stopniowy system sprzątania. Już mówię jak to działa. Wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, również ten w narożnikach, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzono dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką. Wszystko uzupełnia imponująca siła ssąca, która koncentruje się bezpośrednio na podłożu. Za efektywne sprzątanie odpowiada system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych – Dirt Detect. Dzięki niemu urządzenie stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

Sterowanie urządzeniem

Roboty Roomba i3+ zostały wyposażone w trwałą, tkaną teksturę panelu głównego, która minimalizuje widoczność odcisków palców. No i trzeba przyznać, że wygląda bardzo estetycznie. Podświetlenie przycisku Clean przekazuje informacje na temat aktualnego etapu pracy robota, po czym po prostu gaśnie.

Dzięki nowej platformie Genius, aplikacja iRobot Home zapewnia jeszcze większą wygodę podczas obsługi. Rozwiązanie to jest dostępne dla użytkowników iOS oraz Android. Umożliwia robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników. Przykładowo będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy. Będą to także pomocne sugestie jak częstsze sprzątanie w okresie linienia zwierząt.

Automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników urządzeń iRobot, które wspierane są przez iRobot Genius oraz aplety IFTTT. Dzięki nim Roomba i3+ może komunikować się z działającymi w ramach sieci domowej urządzeniami. Jak to będzie wyglądało? Dla przykładu – robot rozpocznie proces odkurzania, gdy pojawi się monit z inteligentnego zamka, który poinformuje o wyjściu domowników. Urządzenie można również sparować z asystentem głosowym Alexa lub Google. Umożliwia to zarządzenie robotem Roomba i3+ poprzez komendy głosowe. Myślę, że pamiętacie jak nazywały się moje roboty sprzątające (Wojciech i Błażej). Przy takich komendach dopiero zabawnie by to wyglądało. Sam robot obsługuje również technologię Imprint Link. Dzięki temu może stworzyć zespół z robotem mopującym Braava jet m6. Z takim połączeniem osiągniemy bezbłędne czyszczenie każdej powierzchi.

A teraz to, co interesuje nas najbardziej – cena

Nowa seria robotów odkurzających Roomba i3+ jest dostępna w dwóch wariantach:

źródło: DLF / iRobot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *