Netflixie, drżyj

Najczęściej oglądamy filmy i seriale na Netflixie, Apple TV czy też HBO GO. Gdyby te platformy to jednak było za mało, własne filmy i dedykowane programy chce produkować firma Airbnb.

Airbnb to jeden z największych globalnych graczy na rynku wynajmu nieruchomości (domów, mieszkań, apartamentów i hoteli). Nie poprzestaje jednak na aktualnej działalności i chce się dalej rozwijać. Rozpoczęli już pierwsze debaty w temacie produkowanych programów i samego działania platformy telewizyjnej.

Firma Airbnb chce produkować własne filmy i programy podróżnicze. Informację potwierdził już Reuters, powołując się na wiarygodne źródła z serca firmy. Mają to być nie tylko filmy i programy, ale również pliki audio do posłuchania w wysokiej jakości. Czyżby Airbnb wpadło na zupełnie nowy, genialny pomysł przedstawiania przyrody samym dźwiękiem?

Treści mają być udostępniane użytkownikom w dedykowanej aplikacji Airbnb – tej samej, którą teraz wykorzystuje się do rezerwowania noclegów.

Airbnb pracuje nad tym projektem w różnych wersjach od prawie trzech lat. Doszli już do wniosku, że chcą mieć własne studio produkcyjne. Ma ono produkować materiały zarówno do serwisu Airbnb, jak i innych dostawców cyfrowych treści.

Swoje pierwsze oficjalne testy serwis ma już za sobą. Firma przygotowała specjalną serię programów „Home” dla zupełnie nowego serwisu streamingowego Apple’a. Działa on w ten sposób, że pokazuje wszelkie nietypowe domy i mieszkania z całego świata oraz ich mieszkańców. Takie trochę zaglądanie komuś przez okno…

Firma wyprodukowała również interesujący film dokumentalny “Gay Chorus Deep South”. Jego premiera ma odbyć się na festiwalu kina niezależnego Tribeca Film Festival pod koniec tego miesiąca. Film ma stać się wyraźnym głosem w dyskusji o prawach i odbiorze społeczności LGBT.

Ile jeszcze abonamentów trzeba wykupić, by móc zobaczyć filmy, programy i seriale?
Czy nie lepszym rozwiązaniem nie byłoby stworzenie jednej, wielkiej platformy, w której dostępne byłyby wszystkie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *