Jak ważny jest dla Polaków wytrzymały smartfon?

Dla mnie – bardzo. Osobiście przed zakupem telefonu w pierwszej kolejności zamawiam do niego szkło na ekran, etui i w miarę możliwości folię na plecki i boki. Tak, wręcz przesadnie dbam o sprzęt, głównie dlatego, że nic nie jest za złotówkę. Blisko połowa Polek i Polaków posiadających smartfona, uszkodziła go w swoim życiu minimum raz. Dokładnie tak wynika z badania HONOR Magic6 Lite. Jak ważny jest dla Polaków wytrzymały smartfon? Podobny odsetek ankietowanych nie decyduje się na naprawę urządzenia mobilnego po jego uszkodzeniu. Badanie zostało zrealizowane na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków z okazji polskiej premiery HONOR Magic6 Lite.


W ramach badania sprawdzono m.in. jak często ankietowanym zdarza się uszkodzić ich smartfon, czy naprawiają go w takiej sytuacji i jakie koszty ponoszą. Z odpowiedzi wynika, że aż 46% posiadaczy smartfona uszkodziła go podczas upuszczenia minimum jeden raz w życiu. Spośród tej grupy 40% respondentów stwierdziło, że zdarzyło im się to 2 lub 3 razy. 14% zaznaczyło odpowiedź „więcej niż 4″. Nie może zatem dziwić, że na pytanie, czy zwracasz uwagę na wytrzymałość ekranu przy zakupie nowego smartfonu 51% ankietowanych uznało, że jest to czynnik ważny. Tylko 24% respondentów wskazało, że nie ma to dla nich znaczenia. Równo ¼ nie ma na ten temat zdania. Naprawdę Was podziwiam. Z ręką na sercu.

Rzadziej naprawiamy…

Czyżby dlatego, że się nie opłaca? Jak się okazuje aż 48% respondentów dalej korzysta z urządzenia bez jego naprawiania. Gdy decydujemy się na oddanie urządzenia do serwisu, najczęściej płacimy za to do 400 PLN (28% odpowiedzi), a rzadziej między 400-800 PLN (11%). Na droższe naprawy, kosztujące powyżej 800 PLN, zdecydowało się tylko 3% badanych.

Po zestawieniu kosztów zakupu z ceną naprawy nasuwa się wniosek. Okazuje się, że 28% respondentów zdarzyła się sytuacja w której koszt naprawy urządzenia przewyższał cenę jego zakupu. Według 24% badanych koszt oddania telefonu do serwisu był zbliżony do jego wartości.

HONOR Magic6 Lite – niezwykle wytrzymały ekran

Marka HONOR wprowadziła niedawno do sprzedaży w Polsce model HONOR Magic6 Lite. Posiada on wyświetlacz wyposażony w technologię HONOR Ultra-Bounce Anti-Drop. Pochłania do 1,2 raza większą siłę przy upadku pod każdym kątem. Zupełnie nowa, trzypoziomowa ochrona zapewnia wielopunktowe wzmocnienia ekranu, ramki i podzespołów.

Urządzenie posiada również wytrzymałe ogniwo o pojemności 5300 mAh. Przekłada się to na aż 2 dni czasu pracy na baterii bez konieczności jej ładowania. HONOR Magic6 Lite został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 6,78 cala i rozdzielczości 1,5K. Za wysoką jakość zdjęć odpowiada potrójny aparat z głównym obiektywem 108 Mpx, obiektywem szerokokątnym 5 Mpx oraz makro o rozdzielczości 2 Mpx. Smartfon napędza procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 z nakładką systemową na system Android 13 – Magic OS 7.2. Być może to idealny model dla tych, którym telefon często wypada z ręki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *