iRobot Roomba serii j7

Każde urządzenie, które wykonuje za nas ciężką pracę jest na wagę złota – i nie zmyślam. iRobot stworzył kolejne modele Roomba serii j7 oraz nowe funkcje na platformie iRobot Genius 3.0, na której pracuje aplikacja iRobot Home. Z jej możliwości mogą korzystać użytkownicy wszystkich łączących się z siecią robotów firmy.


iRobot Roomba serii j7 to inteligentny robot sprzątający. Dzięki technologii iRobot Genius 3.0 i nawigacji PrecisionVision, Roomba serii j7 działa precyzyjnie za każdym razem. Robot uczy się optymalnego sposobu poruszania i zapamiętuje określone pomieszczenia oraz meble, by odkurzać z jak największym efektem. Potrafi także automatycznie rozpocząć odkurzanie, kiedy wychodzimy z domu oraz kończyć je, kiedy wracamy. Roomba j7 jest w stanie zorientować się w preferencjach dotyczących odkurzania – poznaje zasady, prosi o opinie i na nie odpowiada, a także zapamiętuje, jak ma reagować w przyszłości. Rozpoznaje nawet przewody elektryczne i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe. Wszystko po to, by ich unikać.

iRobot Genius 3.0 Home Intelligence

Zarządzanie robotami sprzątającymi odbywa się za pomocą aplikacji iRobot HOME, która powstała na platformie iRobot Genius. Rozwiązanie to dostarcza użytkownikom technologię, która zapewniają m.in. możliwość personalizacji sprzątania w oparciu o dzienną rutynę. Najnowsze funkcje w iRobot Genius 3.0, które są też kompatybilne z modelami Roomba serii j7, to:

Roomba j7 z technologią iRobot Genius

Roomba j7 nie tylko poznaje dom, ale również reaguje na zdarzenia w czasie rzeczywistym dzięki nawigacji PrecisionVision. To właśnie dzięki temu może identyfikować przeszkody, takie jak przewody i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe i je omijać. Jeżeli urządzenie natknie się na upuszczony na podłogę kabel do ładowania, zobaczy go i ominie. Jeśli zwierzę pozostawi w przedpokoju „niespodziankę”, Roomba serii j7 wykryje ją i ominie. Stanie się tak, ponieważ robot potrafi identyfikować ściany oraz meble, zwalnia podjeżdżając do nich, by delikatnie odkurzać wokół obiektów i wzdłuż krawędzi. W połączeniu z technologią Imprint Smart Mapping, Roomba serii j7 poznaje rozkład domu i umożliwia wybór pomieszczeń do sprzątania przy użyciu aplikacji iRobot Home lub urządzenia z asystentem głosowym.

Im częściej używa się iRobota Roomba serii j7, tym lepiej sprząta. Dzięki inteligentnej technologii iRobot Genius, urządzenie interaktywnie poznaje preferencje użytkowników i dostosowuje się do nich, by jeszcze skuteczniej sprzątać. Kiedy napotka niebezpieczeństwo lub przeszkodę, wyśle zdjęcie do aplikacji iRobot Home, aby można było polecić mu ominięcie lub odkurzenie dookoła obiektów. W aplikacji iRobot Home można również przekazać polecenie, jak robot ma postępować z takimi przeszkodami w przyszłości. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco z poczynaniami urządzenia.

Przewidywanie bałaganu?

Korzystając z technologii iRobot Genius, Roomba serii j7 poznaje preferencje użytkownika i automatycznie przedstawia spersonalizowane sugestie. Potrafi nawet uwzględnić pory, w których może być potrzebne częstsze odkurzanie – na przykład okresy linienia zwierząt czy sezony alergiczne. Ponieważ Roomba serii j7 pamięta pomieszczenia i ich preferowane pory sprzątania, może proponować spersonalizowane harmonogramy, np. w kuchni po śniadaniu. Działając na platformie iRobot Genius, urządzenie jest nawet w stanie pytać czy posprzątać, gdy użytkownika nie ma w domu i kończy odkurzanie, kiedy domownik wraca. Jeszcze wyższy poziom czystości zapewnia technologia Imprint Link dostępna tylko w urządzeniach iRobot, która poleca robotowi Braava jet m6 rozpoczęcie mycia podłóg, kiedy Roomba serii j7 ukończy odkurzanie.

iRobot Roomba serii j7 współpracuje ze stacją Clean Base (na wyposażeniu wersji Roomba j7+). Posiada ona funkcję automatycznego usuwania brudu ze zbiornika robota i została zaprojektowana tak, by wkomponowywała się w wystrój domu. Robot wyposażono w wykończenie ze szczotkowanego aluminium oraz intuicyjny w obsłudze design z jednym przyciskiem. Stacja Clean Base została zaprojektowana tak, by mieściła się pod stołami i zajmowała jeszcze mniej miejsca. Fakturowane wykończenie oraz elegancki skórzany uchwyt dopełniają wystrój domu, a ukryty schowek mieści zapasowy worek. Dzięki stacji Clean Base można zapomnieć o odkurzaniu na całe miesiące. Robot Roomba j7+ opróżnia zbiornik do zamkniętego w stacji worka, który wystarczy wymieniać nawet co 60 dni. Automatyczny system usuwania brudu pozwala uniknąć bałaganu i obłoków kurzu podczas opróżniania stacji. Wystarczy wyrzucić zapełniony worek i włożyć do stacji nowy.

źródło: informacja prasowa Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiola pisze:

mega sprawa! fajnie, że roomba puszcza coś nowego, będę miała prezent na gwiazdkę 😀

Kinia pisze:

ja mam starszy model a i tak polecam – roomba to super urządzenie naprawdę 😉 nie ma lepszego domowego pomocnika 😉

sylwia pisze:

ooo czekam na tego robota!