Idzie nowe – nowa przeglądarka Microsoftu

Chyba każdy z nas przeżył swoje pięć minut z historyczną przeglądarką Internet Explorer, która stała się celem drwin i która, nie zaprzeczycie, służyła głównie do pobrania innej, lepszej przeglądarki. IE nie przyniósł pożądanej satysfakcji swoim użytkownikom, podobnie jak nowszy Microsoft Edge, ale nadciągają wielkie zmiany! Firma Microsoft pracuje nad zupełnie nową przeglądarką internetową.

Będzie hit?

Internet Explorer to tak naprawdę jedno wielkie niekończące pośmiewisko i smakowity kąsek dla twórców memów w Internecie. W jego miejsce został przygotowany Microsoft Edge, który miał to wszystko zmienić i sprawić, że będzie już tylko lepiej. Jednak stało się inaczej. Edge nie tylko nie zyskał popularności wśród zwykłych użytkowników, ale również wśród programistów, którzy byli gotowi do rozszerzania jego funkcjonalności. Znany na całym świecie Gigant z Redmond nie poddaje się i rozpoczyna tworzenie czegoś zupełnie nowego…

Windows Central informuje, że Microsoft nie będzie już skupiał się na rozwijaniu i ulepszaniu Edge’a, natomiast w pełni skoncentruje się na stworzeniu zupełnie nowej, konkurencyjnej przeglądarki internetowej dla użytkowników systemu Windows 10. Będzie ona bazowała nie na autorskim EdgeHTML, ale na popularnym open-source’owym Chromium, czyli tak jak znany nam już Google Chrome czy też Opera.

To właśnie wykorzystanie Chromium ma zagwarantować nowej przeglądarce Microsoftu oczekiwaną przez wszystkich stabilność, szybkość i możliwie bezproblemowe działanie wielu zupełnie nowych rozwiązań internetowych (których z dnia na dzień jest coraz więcej). Czego jeszcze można się spodziewać? Zdecydowanie lepszej obsługi wszelkich rozszerzeń.

Co do samej nazwy, wiele wskazuje na to, że stanie się ona nowym Edge’m (niemającym zbyt wiele wspólnego z aktualną wersją), który będzie bazował na Chromium. Co do zmian w samym interfejsie – tego niestety jeszcze nie wiadomo. Ale to własnie w tym miejscu powstaje jedno, najważniejsze pytanie, które nie daje nam spokoju…

Czy teraz się uda? Czy to właśnie teraz powstanie przeglądarka, która raz na zawsze skończy pasmo niepowodzeń i drwin z Microsoftu w tej sprawie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *