Gwiazdy i miecze: Mighty Koi zapowiada gry w świecie Thorgala i Pana Lodowego Ogrodu

Deweloperzy z polskiego studia Mighty Koi zapowiedzieli dwa ambitne projekty osadzone w znanych światach. W pierwszym z nich gracze wcielą się w rolę Vuko, bohatera bestsellerowej sagi Jarosława Grzędowicza Pan Lodowego Ogrodu. W drugim zaś będą mogli przeżyć niezwykłe przygody jako Thorgal, ikona europejskiego komiksu. Oba tytuły pojawią się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.


The Night Wanderer (pl. Nocny Wędrowiec) przeniesie na ekrany prozę Jarosława Grzędowicza. Bestsellerowa saga Pana Lodowego Ogrodu umiejętnie łączy elementy sci-fi z fantasy. Zdobyła także wielką popularność w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Główny bohater – Vuko – jest częścią ekspedycji kosmicznej, która ma na celu rozwikłać tajemnicę zaginięcia poprzedników na Midgaardzie – planecie będącej na etapie rozwoju wczesnośredniowiecznej Ziemi.

By móc swobodnie eksplorować ten świat, bohater musi zaadaptować się do nowych warunków, prawie całkowicie pozbywając się nowoczesnych technologii, gdyż mogłoby to naruszyć naturalny rozwój cywilizacji na planecie. Jego wsparciem jest specjalny bio-chip (cyfral), dający mu nadludzkie zdolności. Po wylądowaniu okazuje się, że na Midgaardzie dzieją się tajemnicze, wręcz magiczne rzeczy, które mogą być powiązane z zaginioną ekspedycją.

Mighty Koi chce zaoferować graczom rozgrywkę opartą na dynamicznym i innowacyjnym systemie walki, łączącą soulslike’owe starcia z elementami gier przygodowych i RPG.

Oczekiwania poszybowały wysoko!

RPG akcji Thorgal osadzony jest w mitycznym świecie wikingów, znanym z kultowej serii komiksów Jeana Van Hamme’a. Całość lustrowana była przez legendarnego Grzegorza Rosińskiego. Przygody Thorgala zostały przetłumaczone na 18 języków i sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy. Teraz gracze doczekają się cyfrowych przygód legendarnego wojownika, których wypatrywali od lat.

Bohater, tajemnicze “dziecko z gwiazd”, musi chronić swoich bliskich nie tylko przed ludźmi i potworami. Przed nim także wiele intryga mściwych bogów. Fani perypetii Thorgala Aegirssona poznają wiele przygód i postaci z kart komiksu. Nowi gracze zagłębią się w fascynujący, stale rozbudowywany od 1977 roku, świat fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *