Ghostrunner 2 już dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series S/X

Pierwszoosobowy thriller akcji ponownie zabiera graczy w podróż do brutalnego, cyberpunkowego świata. Ten od ostatniej wizyty stał się jeszcze bardziej niebezpieczny. Jack znów sięgnie po swoją katanę, by w morderczym biegu zmierzyć się z żądnymi krwi kultystami. Stanie z nimi oko w oko nie tylko w kampanii fabularnej, ale również w nowym roguelike’owym trybie Roguerunner.exe. Gra jest już dostępna od 26 października 2023 na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series S/X.


Minął zaledwie rok od wydarzeń znanych z pierwszej części gry. W niej Jack pokonał swojego stwórcę, zwracając uciemiężonej ludzkości namiastkę wolności. Jego misja nie jest jednak skończona, a z mroków dystopijnej rzeczywistości powstaje kolejne zagrożenie. Kult sztucznej inteligencji rozszerza swoje wpływy, które tym razem sięgają nawet poza Dharma Tower. Jack zmierzy się z siłami złowrogiego AI nie tylko w wieży. Będzie zmuszony wyruszyć również na pustkowia znajdujące się poza nią. W tym zadaniu towarzyszyć mu będzie nie tylko niezawodna katana, ale również motocykl, który sprawi, że cybernetyczny ninja stanie się jeszcze skuteczniejszym łowcą.

Cały zespół One More Level odliczał tygodnie, dni i godziny do premiery Ghostrunner 2. W tym czasie czuliśmy sporą presja, gdyż nie chcieliśmy zawieść oczekiwań fanów pierwszej części gry. Kontynuacje stworzyliśmy w dwa i pół roku jako zespół liczący około 50 osób, a dziś stajemy w szranki z największymi produkcjami w najgorętszym okresie roku. Oddajemy w ręce graczy kolejny rozdział historii, który jest ewolucją dla stworzonej przez nas marki. To jednak nie koniec! Już teraz pracujemy nad dodatkową zawartością, którą regularnie będziemy wzbogacać grę. Dziś jednak świętujemy, ciągle przy tym zerkając na graczy, którzy mierzą się z przygotowanymi przez nas wyzwaniami

Szymon Bryła, szef studia One More Level.

Zupełnie nowy poziom rozgrywki

W Ghostrunner 2 rozwinięto mechaniki i pomysły znane z pierwszej części gry. Twórcy ponownie postawili na rozgrywkę pełną dynamicznej akcji i zręcznościowych wyzwań, nie zapominając przy tym o nowościach i ważnych usprawnieniach. Kontynuacja stawia większy nacisk na przystępność. Idzie za tym nowy system blokowania oraz perfekcyjnego parowania, co poszerza dostępne techniki walki. Rozbudowy doczekał się również system rozwoju postaci, który wzbogacono o kolejne efektowne umiejętności.

Dodatkowe wyzwania czekają na graczy w specjalnym trybie Roguerunner.exe, który stanowi angażującą odskocznię od głównego wątku fabularnego. Ten wariant rozgrywki można najprościej opisać jako grę w grze. W niej standardowy system walki i cybernetycznego parkouru został wzbogacony o cechy typowe dla gatunku roguelike. Gracze powinni spodziewać się łańcucha losowo generowanych wyzwań, z nieprzewidywalnymi nagrodami w postaci bonusów. Sprawia to, że każde podejście jest unikalne.

Już teraz na własnej skórze możecie przekonać się, że w Ghostrunner 2 każde zabójstwo jest satysfakcjonującym wyzwaniem. W tym uniwersum trup ściele się wyjątkowo gęsto. Wszystko w rytmie zabójczej synthwave’owej oprawy i mrocznych brzmień elektronicznych. Nad ścieżką dźwiękową do Ghostrunner 2 pracowali tacy artyści jak: Dan Terminus, We Are Magonia, GosT, Daniel Deluxe oraz wielokrotnie nagradzany kompozytor Arkadiusz Rejkowski.

Stworzona przez One More Level i wydana przez 505 Games gra Ghostrunner 2 jest dostępna na PC w sklepach Steam, Epic Games Store i GOG oraz na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series S/X.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *