Galaxy Watch powiadomi o nieregularnym rytmie serca

Samsung ogłasza ważną informację dotycząca monitorowania zdrowia. Funkcja powiadamiania o nieregularnej pracy serca (IHRN) dla Samsung Health Monitor uzyskała zatwierdzenie od FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków). Wraz z istniejącą już funkcją EKG na żądanie, funkcja IHRN aktywnie monitoruje rytm serca bezpośrednio z nadgarstka. Tym samym wykrywa ona pierwsze objawy migotania przedsionków (AFib).


Z przyjemnością ogłaszamy, że funkcja powiadamiania o nieregularnym rytmie serca, stworzona by pomóc milionom ludzi, którzy mogą nie być świadomi potencjalnych problemów z sercem, została zatwierdzona przez FDA. To kolejny przykład tego, że firma Samsung priorytetowo traktuje zagadnienia z obszaru profilaktyki zdrowotnej i umożliwia użytkownikom bardziej holistyczne poznanie stanu układu sercowo-naczyniowego i ogólnego stanu zdrowia.

– powiedział Hon Pak, Wiceprezes i Dyrektor Zespołu ds. cyfrowego zdrowia w Samsung Electronics.

Choroby sercowo-naczyniowe pozostają jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Migotanie przedsionków jest jednym z głównych objawów ostrzegających o poważnych zaburzeniach. Mogą one zwiększać ryzyko udaru, niewydolności serca i innych powikłań sercowo-naczyniowych. Co więcej, niektóre przypadki migotania przedsionków są bezobjawowe, a osoby dotknięte tą dolegliwością są nieświadome ryzyka.

To właśnie dlatego Galaxy Watch został wyposażony w narzędzia pomagające użytkownikom obserwować stan zdrowia. To m.in. czujnik Samsung BioActive, funkcja EKG na żądanie i funkcja alarmu o nienaturalnie wysokim lub niskim tętnie. Dodanie nowej funkcji pozwala użytkownikom zegarków Galaxy Watch na monitorowanie kolejnego aspektu zdrowia.

Funkcja IHRN będzie dostępna w aplikacji Samsung Health Monitor po wprowadzeniu aktualizacji One UI 5 Watch. Ta nastąpi jeszcze w tym roku – najpierw w najnowszych smartwatchach Galaxy, a później jako aktualizacja wcześniejszych modeli.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *