Frozenheim wprowadza tryb turniejowy

Deweloperzy Frozenheim wprowadzają nowy, dynamiczny tryb gry – Turniej Jarlów. Gracze skupią się na walce o przetrwanie niczym gladiatorzy na arenie. Zwycięzca może być tylko jeden. W odróżnieniu od standardowej rozgrywki, budowanie osady nie będzie konieczne.


Frozenheim to gra z gatunku RTS z dodatkami elementów city buildera, stworzona przez Paranoid Interactive i wydana przez Hyperstrange. Tytuł pozwala przenieść się fanom gier strategicznych, którzy lubią planować każdy ruch z wyprzedzeniem, do nordyckich krain zamieszkałych przez wikingów.

O czym jest gra?

We Frozenheim gracze skupiają się na budowie swoich osad i ich ulepszaniu przy użyciu zdobytych zasobów. Rozbudowując wioskę, nie mogą jednak zapominać o wojsku, które pozwala bronić się przed atakami wroga oraz umożliwia podbijanie nowych terenów. Frozenheim dzięki dopracowanej grafice stworzonej z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4 pozwala graczom nacieszyć oczy skandynawskimi krajobrazami, które zmieniają się zgodnie z porami roku.

Wiosną można podziwiać bogatą i unikalną roślinność, a zimą pokryte śniegiem góry i drzewa. Zmiany pogody mają również wpływ na rozgrywkę. W okresie zimowym brak zbóż oraz ograniczona produkcja żywności pozwala graczom doświadczyć tych samych zagwozdek i kryzysów, z którymi w tej erze musieli mierzyć się mieszkańcy północy.

W poprzednich aktualizacjach twórcy gry skupiali się przede wszystkim na problemach wskazanych przez społeczność i stworzyli całkowicie nowy system AI. Poprawiło to znacznie pathing jednostek oraz pozwoliło na bardziej angażujące starcia z AI.

O samym Turnieju Jarlów

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z aktualizacją 1.3 jest Turniej Jarlów. To nowy tryb umożliwiający dynamiczną rozgrywkę na specjalnej mapie. Walki odbywają się na ogrodzonych palisadami arenach. Turniej składa się z maksymalnie pięciu rund, a każda z nich z fazy rekrutacji oraz fazy walki. Starcia odbywają się jedno po drugim, z przerwami na rekrutację wojsk. W zależności od wybranego klanu gracz może rekrutować charakterystyczne dla niego jednostki bojowe.

Można decydować o orężu, ulepszać umiejętności i podnosić statystyki, a złoto otrzymane po każdej rundzie inwestować w swojego bohatera lub wojsko. Śmiałkowie rozpoczynają walkę w losowo dobranych parach, a do kolejnej rundy przechodzi ten, którego drużyna przetrwa potyczkę. Z kolei przegrani mogą wrócić do lobby i oglądać resztę zmagań. Niepokonany jarl zostanie okrzyknięty zwycięzcą turnieju.

Co jeszcze w aktualizacji?

Oprócz nowego trybu deweloperzy dodali nowe mapy i wprowadzili poprawki do istniejących funkcji. Zaimplementowany został nowy system pogodowy, który wzbogaca dotychczasowe efekty atmosferyczne. Wszystko po to, aby miały realny wpływ na ruch jednostek, zasięg oraz prędkość ataku. Będą one również oddziaływać na funkcjonowanie osady – np. na produkcję żywności. Nowy system jest skonstruowany tak, by gracze mogli czerpać korzyści ze sprzyjających warunków pogodowych.

Gęsta mgła może zostać wykorzystana do przeprowadzenia niespodziewanego ataku za linie wroga, a sprzyjający wiatr przyśpieszy przeprawę przez morze. Należy również liczyć się z tym, że zignorowanie niekorzystnych warunków pogodowych może istotnie zaburzyć rozwój osady.

Z pełną listą zmian wprowadzonych w aktualizacji 1.3 można zapoznać się na stronie gry na platformie Steam. Deweloperzy już teraz pracują nad kolejnymi aktualizacjami, które, jak zawsze, biorą pod uwagę cenny feedback od społeczności graczy Frozenheim.

źródło: informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *